وقتی همه دست به گوشی می شوند!

در دنیایی زندگی می کنیم که اخبار موجود در شبکه های اجتماعی با سرعتی نظیر سرعت نور منتشر می شود و گاها اثر گذاری بسیار زیادی دارند.

این موضوع نشان دهنده آن است که روابط غیر رسمی موجود در شبکه های اجتماعی، دارای قدرت و توانایی بسیار زیادی است.

کاربران شبکه های اجتماعی قابلیت دسته بندی دارند ولی در حالت کلی، این کاربران برای تفریح به این شبکه ها مراجعه می کنند و می خواهند بخشی از زمان استراحت خود را در این موقعیت سپری کنند. یعنی در یک استراحت، قابلیت پردازش را فعال می کنند.

پس در این میان اگر با موضوع جالب توجهی برخورد کنند، به آن جذب می شوند و آن را درک می کنند.

اهمیت توسعه کسب و کار ها در شبکه های اجتماعی:

قدرت روابط غیر رسمی به قدری زیاد است که می توان با استفاده از آن، شیوه ی اجرای یک بیزینس پلن را تغییر داد. از این قدرت نباید چشم پوشی کرد.

چرا که با استفاده از راحتی و آرامش نهفته در آن می توان سطح ارتباطات یک کسب و کار را گسترش داد، به مشتریان جدید تر دست پیدا کرد، مشتریان فعلی را با بیان رضایت بخش تری حفظ نمود و همچنین با پتانسیل هایی که در این شبکه ها وجود دارد، برای بازاریابی و معرفی کالا و خدمات، مسیر هموارتر و کم هزینه تری پیش رو داریم.

این امتیازات در کنار صرفه جویی در وقت برای رسیدن به مقصود کسب و کار، همان چیزی است که میخواهیم به آن دست پیدا کنیم.

اینستاگرام

اینستاگرام:

محبوب ترین شبکه اجتماعی تصویر محور که به راحتی با مخاطب خود ارتباط برقرار کرده است. بر طبق آمار سال 1398، اپلیکیشن اینستاگرام دارای 44 میلیون کاربر ایرانی است که به نوبه خود فوق العاده است و دارای بالاترین میزان کاربر نسبت به سایر شبکه های اجتماعی است.
کاربران در این شبکه برای تفریح، تولید محتوا، مشاهده سریع اخبار داخلی و بین الملل، آموزش دیدن و بسیاری نیز با برخورد به یک کالا یا خدمات، به رفع نیاز خود می پردازند.
برگزاری کمپین های مختلف تبلیغاتی، محتوایی و آموزشی به همراه گیمیکیشن های کارشناسی شده، بازخورد عالی را برای شبکه اینستاگرامی شما به همراه دارد.

بازاریابی اینستاگرام مشاوره رایگان

لینکدین:

محل حضور صاحبان کسب و کار و در اصل یک شبکه ی کسب و کار محور است و در این زمینه به صورت حرفه ای عمل می کند. در آن می توان با مشتریان و یا متخصصان حوزه های مختلف گفت و گو کرد. کاربران شبکه ی لینکدین برای تفریح یا وقت گذرانی و یا حتی گذری به آن رجوع نمی کنند. بلکه تمام آن ها به صورت هدفمند عمل می کنند.

جنس محتوا، شیوه ی به اشتراک گذاری و راه های ارتباطی قدری متفاوت است. در لینکدین می توان ارتباطات قوی و کارآمد ساخت، برند شخصی یا پرسنال برندینگ داشت، نظرات افراد متفاوت را درباره ی موضوعات مختلف خواند (خود به نوعی راه انجام تحقیقات بازار است) و موقعیت‌های شغلی و پیشنهادات ویژه و جدید یافت.

بازاریابی لینکدین مشاوره رایگان
لینکدین
یوتیوب

یوتیوب:

شبکه‏‏ ی اجتماعی یوتیوب از ابتدای عرضه‏ ( 2005) تا حالا، به یک منبع رسانه‏ ای کاملا مدرنی تبدیل شده است که همین الان با بیش از 2400 کانال، ویدیوها را به دست یک میلیارد مشترک می‏ رساند.

بر اساس سیستم رتبه بندی سایت الکسا، این شبکه اجتماعی در رتبه دوم ترافیک سایت های جهان قرار دارد.

بازاریابی محتوای بر اساس محتوای ویدئویی، ارزش سرمایه ‏گذاری فراوانی دارد که یوتیوب، به عنوان عاملی کلیدی در این زمینه مطرح شده است.

ارتباط تنگاتنگ شبکه ی یوتیوب با سیستم گوگل، بستر اجتماعی و تأثیرگذاری برای بازاریابی و تجارت فراهم کرده است. بر این اساس، ساختار بسیار مناسبی را برای راه اندازی بازاریابی ویدیویی ایجاد کرده.

ساخت و تهیه ی یک محتوای ویدیویی و انتشار آن در یوتیوب، روشی بی‏نظیر برای تقویت و اعتبار کسب و کارهای آنلاین است.

بازاریابی یوتیوب مشاوره رایگان

آپارات:

آپارات پلتفرمی مشابه یوتیوب است که کاملا ایرانی می باشد. یک سیستم محتوایی ویدیو که با توجه به فرهنگ ایران طراحی و کنترل می شود و این تطابق، زمینه را برای انجام ویدیو مارکتینگ در ایران فراهم می کند.
طی آمار منتشر شده در سه ماهه اول سال 1399، تعداد 45 میلیون کاربر یکتا از وب سایت آپارات دیدن کرده اند.

و این آمار خبر از یک پلتفرم مناسب جهت حضور کسب و کارها و انجام شیوه های دیجیتال مارکتینگ با بازدهی بالا می دهد.

بازاریابی آپارات مشاوره رایگان
آپارات
فیسبوک

فیسبوک:

فیسبوک یکی از قدیمی های شبکه های مجازی است که این امکان را دارد ارتباط مناسبی با بازارهای خارجی برقرار کند.

ارتباط فیسبوک با سایر شبکه های اجتماعی، این امکان را فراهم می کند که محتوای مناسبی را برای آن ها بارگزاری کنیم.
فیسبوک یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی گسترده در سراسر جهان است و این خود یک امتیاز مثبت به حساب می آید.

بازاریابی فیسبوک مشاوره رایگان

پینترست:

پینترست یکی از آخرین شبکه های اجتماعی ، مبتنی بر عکس است که بسیار مورد توجه قرار گرفته و به یکی از قطب های انتشار عکس در دنیا تبدیل شده است .
پینترست خود را یک «پین‌بورد مجازی» می داند و این تعریف برخلاف بیشتر توصیف هایی که سایت ها از خود ارایه می دهند، کاملا بجا و مناسب است.
پینترست محل مناسبی برای انتشار تصاویر باکیفیت است که ممکن است مورد نیاز دیگران نیز باشد.

اگر کسب و کار شما به گونه ای است که با تصاویر سروکار دارید، پینترست فضای مناسبی برای فعالیت شما نیز خواهد بود.

بازاریابی پینترست مشاوره رایگان
پینترست
طراحی سایت

همین الان شروع کنید

درخواست بررسی سایت

مقالات مرتبط

با خواندن مقالات به روز سایت بینا، مهارت های خود را در طراحی سایت افزایش دهید و همچنان در رقابت با رقبایتان، پیشتاز باشید.