7 عامل تاثیر گذار در انتخاب دامنه

در صورتی که می خواهید وب سایتی هدفمند راه اندازی کنید و بهینه سازی و کسب رتبه در موتور های جستجوگر برای شما اهمیت دارد ، می بایست از ابتدای کار موارد تاثیر گذار انتخاب دامنه را بدانید و آنها را در تصمیم گیری های خود لحاظ کنید .

سئو و دامنه

در این بخش به بررسی برخی از موارد سئو در انتخاب دامنه وب سایت می پردازیم که باید پیش از طراحی سایت و خرید دامنه به تاثیر آنها توجه نمود.

۱.سن دامنه به عنوان یکی از عوامل موثر در کسب رتبه و رنکینگ شناخته شده است ، ولی تاثیر بالایی در رتبه ها ندارد.

۲. استفاده از کلمه ی کلیدی در دامنه اصلی ضروری نیست ، به عنوان مزیت شناخته می شود و مرتبط بودن زمینه ی کاری سایت را ثابت می کند.

۳.آغاز دامین با کلمه کلیدی : دامنه ای که با کلمه کلیدی آغاز شود از قدرت بیشتری نسبت به سایت هایی بدون کلمه کلیدی در دامنه ( و یا در اواسط و آخر دامنه ) برخوردار است.

انتخاب دامنه

۳.مدت زمان تمدید دامنه : با توجه به اینکه دامنه های سوری معمولا برای مدت یک سال (حداقل زمان) خریداری می شوند دامنه هایی که برای مدت زمان بیشتری تمدید شده اند از اعتبار بیشتری برخوردارند ( فعالیت آنها جدی پیش بینی میشود)

۴.استفاده از کلمه کلیدی در ساب دامین : بر اساس تحقیقات و بررسی های وب سایت Moz.com در سال ۲۰۱۱ به این نتیجه رسیدند که دامنه هایی که از کلمه کلیدی در ساب دامین خود استفاده کرده اند رتبه های بهتری نسبت به سایرین کسب کرده اند.

۵.Whois عمومی و خصوصی (مخفی) : بر اساس گفته ی Matt Cutts :

زمانی که Whois سایتی را بررسی می کنیم و آن وب سایت Whois دامنه خود را غیر فعال و مخفی کرده است ، برای ما این یک مسئله ی غیر عادی می باشد ، البته این مسئله به تنهایی مشکلی ایجاد نمی کند ولی اگر چند فاکتور مشابه و مربوط مسئله دار باشد متوجه می شویم که با یک وبمستر غیر عادی مواجه هستیم !

۶.مالک دامنه جریمه شده : در صورتی که گوگل مالک دامنه شما را به عنوان یک اسپمر شناسایی کرده باشد در مورد فعالیت های شما حساس خواهد شد.

انتخاب دامنه

۷. TLD پسوند دامنه کشور : در صورتی که از پسوند مختص کشور خود استفاده کنید در کشور خود راحت از رقبا رتبه کسب خواهید کرد ، ولی برای کسب رتبه های جهانی محدودیت هایی خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *