ده نکته برای داشتن اینستاگرامی موفق

در دنیای امروزی که هر روز بیشتر از قبل به شبکه های مجازی وابسته می شویم، یکی از عواملی که می تواند به دیده شدن بیشتر کسب و کار شما کمک کند داشتن فعالیت در این فضا است. یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های فضای مجازی برای تبلیغ، رشد و یا حتی راه اندازی یک کسب و کار اینستاگرام است. اگر بتوانید در این برنامه فعالیت و کارکرد درستی داشته باشید میتوانید به راحتی به مشتری های خود بیافزایید. در ادامه این مطلب نکاتی برای داشتن صفحه ای استاندارد و بروز به شما آموزش میدهیم.

10 نکته برای داشتن اینستاگرامی موفق

اول از همه شما باید یک اکانت اینستاگرام درست کنید. برای این کار اول از همه باید یک نام کاربری برای اکانت خود انتخاب کنید (بعدا میتوانید این نام کاربری را ویرایش کنید) ولی حتما دقت داشته باشید اسمی که برای اکانت خود انتخاب می کنید مطابق با اسم مجموعه شما باشد که مشتری های شما بتوانند به راحتی شما را پیدا کنند.

10 نکته مهم برای داشتن ایستاگرامی موفق :

1) وقتی شما یک اکانت در اینستاگرام ایجاد می کنید در مرحله اول پیج شما یا یک اکانت شخصی (private) است یا یک اکانت عمومی (public)، بهترین کار این است که اکانت خود را به بیزنس پروفایل، تغییر کاربری دهید.

برای دیدن آموزش تغییر کاربری اکانت اینستاگرام به بیزنس پروفایل میتوانید مقاله زیر را مطالعه کنید: راهنمای ایجاد پیج کاری حرفه‌ای اینستاگرام

10 راه داشتن اینستاگرامی موفق

بیزنس پروفایل این امکان را به شما می دهد که صفحه خود را به عنوان یک مجموعه تجاری، فروشگاه یا …  داشته باشید و بتوانید به راحتی به گزارش هایی برای کنترل صفحه خود دسترسی داشته باشید.

حتما دقت داشته باشید وقتی پروفایل خود را تغییر دادید، تمام گزینه هایی که خود اینستاگرام به شما برای تکمیل پروفایل پیشنهاد می دهد را به درستی کامل کنید.

یکی دیگر از نکات حائز اهمیت این است که از 150 کارکتری که برای نوشتن در قسمت بیو پیج دارید به درستی استفاده کنید! شاید برای شما هم سوال باشد که چه اطلاعاتی باید در این قسمت وارد کنید ؟

به عنوان مهمترین سوالاتی که شما باید به آنها پاسخ دهید میتوان سوالات زیر اشاره کرد :

  • چه کسی هستید ؟
  • چه پیشنهادی برای مشتری دارید؟
  • آدرس شما
  • راه های ارتباطی با شما
  • چرا باید شما را انتخاب کنند ؟ ( چه چیزی شما را متفاوت می کند؟)

10 راه داشتن اینستاگرامی موفق

بعد از تکمیل اطلاعات پروفایل، حالا نوبت این است که به بحث تولید محتوا برای صفحه خود بپردازید

2) تقویم محتوا بسازید :

یکی از مهم ترین نکاتی باید به آن دقت داشته باشید این است که برای آپلود محتوای خود برنامه ریزی داشته باشید یعنی در زورها و ساعت های مختلف محتوای جدید آپود نکنید. روزها و ساعت مشخصی را برای آپلود محتوا مشخص کنید که هم بازدید خوبی بگیرید هم دنبال کنندگان شما از این روند اطلاع داشته باشند.

مطالعه بیشتر :

3) برای پیج خود تِم (theme) درست کنید :

اگر دقت کرده باشید صفحاتی که از یک نظم و ترتیب خاصی برای قرار دادن محتوا استفاده میکنند معمولا به چشم بیننده جذاب تر است. این نظم میتواند شامل (ترتیب قرار گیری پست ها بر اساس ارتباط بین موضوعات مختلف، رنگ ها و یا دسته بندی مختلف مطالب باشد )

10 راه داشتن اینستاگرامی موفق

4) قالب های پست و استوری مخصوص به خود را درست کنید.

یکی از راه هایی که میتوانید به زیبایی و نظم پیج خود بیافزایید داشتن، داشتن یک قالب برای پست و استوری سازمانی است . با این کار می توانید از رنگ و لوگوی سازمانی خود به شکل دلخواه استفاده کنید.

5) حتما از هشتگ استفاده کنید:

برای جذب مشتری و بازدید بیشتر از تگ های مرتبط با موضع پست استفاده کنید. دقت داشته باشید برای این کار از تگ هایی استفاده کنید که بازید بیشتری دارند و یا دنبال کنندگان بیشتری دارند.

10 راه داشتن اینستاگرامی موفق

6)خلاق باشید :

برای ساخت محتوا برای خود محدودیتی قائل نشوید. شما به راحتی می توانید با ایجاد تنوع در درست کردن پست ها فضایی جذاب برای پیج خود درست کنید. انواع محتوا را امتحان کنید تا دست آخر بهترین نتیجه را بگیرید.

از فیلترهای متنوع برای جذاب کردن عکس های خود استفاده کنید. اگر شما محتوای جذابی تولید نکنید بازخورد خوبی هم دریافت نمی کنید و رشد نخواهید کرد.

7) از آنالیزهای اینستاگرام استفاده کنید:

در اینجا 3 مورد وجود دارد:

  1. محتوا (content) : در این بخش محبوب ترین پست های شما نشان داده می شود، می توانید آمار جداگانه هر پست (impressions , reach) را ببینید.
  2. فعالیت (Activity) : در این بخش بازدید پروفایل، کلیک وب سایت و اطلاعاتی راجع به اینکه کاربران محتوای شما را از کجا و چه زمانی دیده اند وجود دارد.
  3. مخاطبان (Audience) : این بخش اطلاعات مربوط به مخاطبان شما را نشان می دهد. البته برای فعال بودن این بخش شما باید حداقل 100 فالوئر داشته باشی. این اطلاعات شامل (جنسیت، سن، مکان آنها و میزان رشد دنبال کنندگان شما و …)است.

برای مطالعه بیشتر میتوانید مقاله (تحلیل و رشد صفحه اینستاگرام) را بررسی کنید

10 راه داشتن اینستاگرامی موفق

8) از امکاناتی که در اختیار دارید به درستی استفاده کنید.

وقتی شما داخل پیج خود استوری میگذارید، قابلیت های متععدی وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید تا بازدهی بهتری داشته باشید و بازخورد بهتری از  بازدیدکنندگان خود دریافت کنید.

با استفاده از این انکانات می توانید با کسانی که این استوری ها را می بینند پرسش و پاسخ داشته باشید، از آنها بخواهید نظر خود را درباره خدمات شما بگویند و یا درباره میزان رضایت آنها از شما نظرسنجی کنید.

یکی از بهترین ابزاری که می توانید از آن استفاده کنید، قرار دادن لینک داخل استوری است. اگر شما محصولی را تبلیغ می کنید و یا درباره مقاله ای که داخل وب سایت خود دارید استوری می گذارید میتوانید به راحتی لینک محصول و یا مقاله را داخل استوری خود نیز قرار دهید تا ترافیک شما به سمت وب سایت هدایت شود.

درباره محصولاتی که برای فروش گذاشته اید یا محصولاتی که میخواهید در آینده طراحی کنید، از کاربران خود نظرسنجی کنید، داشتن ارتباط نزدیک به کاربران این قدرت عمل را به شما می دهد که از طرز فکر آنها آگاه باشید و محصولاتی تولید کنید که حتما مورد نیاز آنها بوده و در نهایت موجب می شود آنها از شما خرید کنند و مشتری شما باقی بمانند

10 راه داشتن اینستاگرامی موفق

9) کمپین های تبیغاتی اجرا کنید

یکی از بهترین راه هایی که میتواند به جذب افراد و یا مشتری به شما کمک کند، اجرای کمپین های تبلیغاتی مختلف است. اگر شما بتوانید کمپینی تعریف کنید که بازدید خوبی داشته باشد خیلی به رشد و دیده شدن صفحه شما کمک خواهد کرد.

کمپین بلند پروازی علی بابا را می توان به عنوان یک نمونه کمپین موفق نام برد.

10 راه داشتن اینستاگرامی موفق

 

اگر یک پیج مرده داریم چیکار کنیم؟

تا به اینجا روی صحبت ما با کسانی بود که میخواهد  صفحه  جدیدی را ایجاد و مدیریت کنند، ولی ممکن است شما صفحه ای در اینستاگران داشته باشید و در بازه زمانی هم فعالیت خوبی داشته اید ولی الان مدتی است که فعالیتی ندارید، اصطلاحا به اینگونه پیج ها، پیج مرده می گویند. پیج مرده چیست؟

اگر شما یک اکانت بیزنس یا عمومی دارید که فروش خوبی هم داشته و یا دنبال کنندگان زیادی دارید اگر برای مدتی فعالیت نداشته باشید امتیازی هم دریافت نمی کنید، طبق الکوریتم اینستاگرام هر پیجی که فعالیت خوبی داشته باشد و بازدید هم داشته باشد امتیاز بیشتری دریافت می کند و در صفحات اصلی در قسمت های بالاتری به کاربر نمایش داده می شود، شما اگر امتیاز کمی داشته باشید در مواقعی اصلا پست های شما به دنبال کنندگان شما نمایش داده نمی شود.

ده نکته برای داشتن اینستاگرامی موفق

راحت ترین راه برای احیای یک پیج مرده این است که فعالیت خود را به صورت منظم ازسر بگیرید، در روزها و ساعات مشخصی محتوای خود را بگذارید و به مخاطبان خود اطلاع رسانی کنید.به دایرکت ها و کامنت های پیج پاسخ دهید و از مخاطبان خود درباره پست ها یا محتوایی که در آینده می خواهید درباره آنها مطالبی را بارگذاری کنید نظرسنجی کنید.

از آنها بخواهید که پست ها شما را لایک و ذخیره کنند و آنها را انتشار دهند تا دوباره بتوانید امتیاز خوبی کسب کنید. یکی دیگر از راه هایی که میتوانید پبح خود را تبلیغ کنید این است که با اینفلوئنسرهایی که حوزه فعالیتی مشابهی دارید در ارتباط باشید و از آنها بخواهید که پیج شما به مخاطبان خود معرفی کنند، البته برای اول کار لازم نیست به سراغ کسانی بروید که دنبال کنندگان زیادی دارند یا مبالغ بالایی برای تبلیغ دریافت می کنند.