چطور مقاله سئو بنویسیم؟

بارها و بارها شنیده ایم که محتوا یکی از پر اهمیت ترین ابزارهای یک وب سایت است. مخصوصا مقالات معتبری که سئو محور باشد و در جستوجوی کاربر، به خوبی خود را نشان دهد.
حال می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که (( چطور مقاله سئو بنویسیم ))

مرحله اول: انتخاب کلمه کلیدی

اولین و مهمترین قدم برای نوشتن یک مقاله، انتخاب کلمه کلیدی است. در اصل کلمه کلیدی همان چیزی است که قرار است کاربر آن را سرچ کند و در مقابل جست و جوی او، مقاله ی ما نمایان شود.

برای انتخاب کلمه کلیدی محبوب و پر جست و جو در زمینه فعالیت سایت، می توان از ابزارهای کمکی استفاده کرد. ابزارهای گوگل در این زمینه به کمک کاربر می آیند. ابزارهایی مثل Google Suggest ، Google Trends و kwfinder (شیوه کار با این ابزارها را در ادامه خواهید خواند). با استفاده از این ابزارها می توانید کلمه کلیدی مناسب و با فعالیت وب سایت را که پر بازدید هستند، انتخاب کنید.

این کلمه کلیدی چراغ راه و هدایت کننده شما در مسیر نوشتن یک مقاله می باشد.

مقاله سئو

مرحله دوم در چطور مقاله سئو بنویسیم : عنوان و تیتر

قدم دوم در نوشتن مقاله سئو، انتخاب یک عنوان برای آن است. عنوانی که با کلمه کلیدی مرتبط باشد و برای مخاطب و کاربر جذابیت مرتبط با سرچ داشته باشد.

یعنی به گونه ای که پس از نمایان شدن نتایج سرچ، عنوان مقاله برای کلیک شدن چشم نواز باشد.
کلمه کلیدی یک مقاله باعث نشان دادن یک مقاله می شود و عنوان مقاله باعث خوانده شدن آن. عنوانی که باعث کلیک شدن مقاله نشود، عنوان جدابی نیست.

مرحله سوم: نوشتن مقاله

یک مقاله مناسب دارای سه بخش است که عبارت اند از:
1- مقدمه
2- متن
3- نتیجه گیری

مقدمه

مقدمه، توضیحی کوتاه از مقاله و دستاوردهای بدست آمده پس از خواندن مقاله می باشد. و در اصل دلیلی کوتاه، سریع و قانع کننده برای حضور بیشتر خواننده در صفحه مقاله. مقدمه ای پنج خطی باید به قدری قوی باشد که در نگاه اول مخاطب را برای خواندن ادامه مقاله جذب کند.

متن مقاله

متن مقاله در اصل همان چیزی است که ما با توجه به انتخاب کلمه کلیدی و عنوان، می خواهیم به توضیح آن بپردازیم و دلیل حضور کاربر در صفحه مقاله، دستیابی به این متن است.
متن مقاله باید از دیدگاه مخاطب نوشته شود. به گونه ای که کاربر در حال خواندن آن احساس راحتی کند و آگاهی لازم را از آن دریافت کند. این خود می تواند دلیل مراجعه بعدی مخاطب به وب سایت شما باشد.

نتیجه گیری

نتیجه گیری یک مقاله، تاکید بر اهمیت مقاله است و محصول نهایی مقاله در این قسمت بیان می شود.

مقاله سئو

مقاله ی مناسب با ویژگی های سئو

اگر دقت کنیم در چطور مقاله سئو بنویسیم ، متوجه می شویم که اکثر مقالاتی که در سرچ یک کلمه کلیدی در صفحه اول گوگل نمایش داده می شوند، شامل 1200 تا 2000 کلمه می باشند. این مقالات دارای حداقل 3 عکس و یک ویدئو هستند. یک لینک داخلی نسبت به وب سایت خودشان دارند و یک لینک خارجی با توجه به موضوع یه یک وب سایت دیگر.
عکس های مورد استفاده در یک مقاله باید حجم کم، سایز مناسب و توضیحات متا داشته باشند(توضیحات متا، توضیح کوتاهی است که در قسمت مدیا وبسایت بر روی آن قرار می گیرد)

این امر در سرعت لود وبسایت بسیار اهمیت دارد.
مقالات باید به صورت صحیح دسته بندی شوند تا در سرچ موتورهای جستوجو بهینه عمل کند.

ساختار نوشتار این مقالات خسته کننده نیست و پاراگراف بندی در آن ها رعایت شده است. تنها یک تیتر H1 دارند و زیر تیترها به دقت انتخاب شده اند. و همه ی این ها برمیگردد به انتخاب کلمه کلیدی مناسب و تعیین یک عنوان صحیح برای مقاله.

مقاله سئو

چطور از Google Trends استفاده کنیم؟

عبارت Google Trends را در گوگل سرچ می کنیم و اولین نتیجه مربوط به این وب سایت است. پس از وارد شدن در آن، در قسمت مشخص شده وسط صفحه با عنوان Enter a search topic یک کلمه کلیدی وارد می کنیم و Enter را می زنیم.
در صفحه بعدی می توانیم کلمه کلیدی دیگری را برای مقایسه میزان سرچ کلمه وارد کنیم که هر کلمه با یک رنگ مشخص در نمودار خود را نشان می دهد.
همچنین در این صفحه می بایست منطقه سرچ را روی ایران یا هر منطقه مدنظر دیگه تنظیم کرد. طول مدت زمان قابل سنجش و زمینه جست و جو را نیز می توان مشخص کرد.
در این وب سایت می توان شهرهایی که بیشترین سرچ کلمه کلیدی را دارند، میزان سرچ کلمه کلیدی و مقایسه کلمه کلیدی های دیگر را مشاهده کرد.

کار با Google Suggest

هنگامی که یک کلمه کلیدی را در موتور جستوجوی گوگل سرچ کنید، در انتهای صفحه تعدادی از کلمات کلیدی مشابه که پر مخاطب هستند نمایش داده می شود که میتوان نسبت به آن ها نیز اقدام به تالیف مقاله نمود.

مقاله سئو

در این جا عنوان ((مقاله سئو)) را سرچ کردیم و 8 پیشنهاد مشابه و پرمخاطب دیگر را نشان می دهد.

جهت دریافت مشاوره با شماره 02188807724 تماس بگیرید

این نوشته منتشر شده در آموزشی,مقالات می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *