یک توفیق اجباری

رشد تکنولوژی و ورود به زندگی مدرن به اندازه کافی همه ما را تحت تاثیر خود قرار داده است. اما هم اکنون به شدت به این تکنولوژی نیاز داریم تا بتوانیم کسب و کار خود را سرپا نگه داریم. باید باور داشته باشیم که هر شغلی پتانسیل این را دارد که آنلاین شود و از فضای مجازی بهره ببرد. اگر نمیدانیم کسب و کار ما چطور باید آنلاین شود، باید مطالعه و دانش کاری خود را بیشتر کنیم. در غیر این صورت باید آن را ترک کنیم تا افراد آگاه تر بر آن مسلط شوند. پس اگر نمی خواهید جا بزنید، راجع به کسب و کار خود در دنیای دیجیتال بیشتر مطالعه کنید و راه های آن را بیابید.

ما در اینجا به شما کمک می کنیم تا به سمت شرایط آنلاین شدن و دور کاری حرکت کنید تا بر دو هدف را مسلط شوید:
1- به روز ماندن کسب و کار در این محیط پر از رقیب
2- سهل و آسان شدن فرایندهای کاری و کسب سود بیشتر در زمانی کمتر

چه پلتفرم هایی در دسترس هست؟

در سیستم دور کاری ارائه شده توسط مشاورین انفورماتیک بینا، سیستم های تیکتینگ، سیستم آموزش از راه دور یا LMS، راه اندازی فروشگاه های اینترنتی، برگزاری وبینار با ظرفیت 5000 نفر آنلاین، سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان، مدیریت منابع انسانی و…. که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

دور کاری

برای دورکاری از چه پلتفرم هایی باید استفاده کرد؟!

شماره 1 : تیکتینگ (سیستم پشتیبانی آنلاین)

ارتباط با مشتریان از طریق سیستم تیکتینگ، بسیار هوشمندانه و محترمانه است.
از طریق سیستم تیکتینگ، دیگر هیچ صحبتی از چشم ها دور نمی ماند و هیچ فایل اطلاعاتی از بین نمی رود. تمام ارتباطات، درخواست ها، فرایندها، دریافت و پرداخت ها و… همگی در سیستم تیکتینگ به صورت مستند وجود دارد و با شماره اختصاصی که هر تیکت دارد، قابل پیگیری است.
بیشتر بدانید!

شماره 2 : وبینار

وبینار یا همان سمینار یا رویداد آنلاین به کلاس، سمینار یا هر رویدادی که به صورت کاملا آنلاین در فضای مجازی برگزار می شود، گفته می شود که به صورت تعامل و ارتباط از دو جهت و کاملا زنده برقرار می شود. در این پلتفرم ارائه شده از مشاورین انفورماتیک بینا، می توانید هر وبینار، وب کنفرانس و یا کلاس آنلاین را با ظرفیت 4000 نفر به صورت همزمان برگزار کنید.

 

بیشتر بدانید!

شماره 3 : پیگیری سفارشات

بسیاری از اوقات پیش آمده که سفارشات مشتریان در صف دیگر سفارشات باقی می ماند و فراموش می شوند و یا در میان دیگر سفارشات از بین می رود و کسی به آن ها رسیدگی نمی کند و مسئولیت آن با شخص خاصی نیست.
هنگامی که برای یک سفارش، مسئولی مشخص نمی شود، سفارش مشتریان از بین می رود و باعث نارضایتی می شود و در نهایت مجموعه شما را متحمل ضرر و زیان می کند. در این مسیر اگر همه چیز مشخص باشد و روی برنامه ی مدون انجام پذیرد، به تمام سفارشات رسیدگی خواهند شد و رضایت مشتری را در پی خواهد داشت.
بیشتر بدانید!

شماره 4 : فروشگاه اینترنتی

زمان تبدیل کسب و کار های سنتی به کسب و کارهای مدرن فرا رسیده است. اکنون شما می توانید به صورت 24 ساعته یک فروشگاه فعال داشته باشید که هر ساعت از شبانه روز به مشتریان خدمات بدهد و از آن ها هزینه مورد نظر را دریافت کند. حتی زمانی که شما خواب هستید.
در فروشگاه اینترنتی شما با یک اسم و برند در فضای مجازی فعالیت می کنید و کالا و خدمات خود را به فروش می رسانید.
بیشتر بدانید!

شماره 5 : مدیریت ارتباط با مشتری

از مهم ترین منابع یک کسب و کار، مشتریان آن کسب و کار است. مشتریانی که به عنوان یک ارزش به حساب می آیند.برای حفظ این ارزش، باید برای آن ها برنامه داشت و ارتباط لازم را ایجاد و حفظ کرد.
بیایید برای مشتریانتان برنامه ریزی کنید. مشتریان قدیمی را حفظ کنید و مشتریان جدید را جذب کنیدو به دست آورید.
با این فرایند می توانید برای هر بخش از مشتریانتان برنامه ریزی کنید و آن ها را همیشه راضی نگه دارید. ثروت اصلی یک کسب و کار، مشتریان آن است.
بیشتر بدانید!

شماره 6 : مدیریت منابع انسانی

منابع انسانی یک سازمان، سرمایه ی آن سازمان است. مدیریت و کنترل منابع انسانی عضو جدا نشدنی از وظایف مدیریت است. در شرایط حاضر طراحی و ایجاد یک سیستم مدیریت منابع انسانی برای کنترل اعضای سازمان و پیگیری امور و ایجاد پروژه و شرح وظایف در یک سیستم منحصر به فرد، امری واجب است.
به دو دلیل:
1- سرعت در رسیدگی به کارها و عدم فراموشی وظایف
2-ساده سازی امور و افزایش کارایی و اثربخشی
بیشتر بدانید!

شماره 7 : سیستم ERP ( مدیریت جامع کسب و کار)

ERP یک سیستم منحصر به فرد مدیریت مشاغل به طور مستقل می باشد که دارای 3 ماژول اصلی منابع انسانی HR ، مدیریت ارتباط با مشتری CRM و حسابداری است.
این سیستم حرفه ای با عملکردی ساده، شرایط کنترل عملکرد را برای شما فراهم می کند و دارای ویژگی هایی منحصر به فرد است از جمله دقت، سرعت و سادگی که برای شما فراهم می آورد.
بیشتر بدانید!

شماره 8 : مدیریت پروژه آنلاین

مدیریت پروژه یک فرایند است در جهت حفظ جریان یک پروژه برای رسیدن به یک تعادل اقتصادی موجه.این فرایند بین سه عامل هزینه، زمان و کیفیت در حین مسیر اجرای پروژه از تکنیک های خاص خود در اننجام این امر کمک می گیرد.
در واقع کنترل پروژه یعنی اجرای دقیق و کامل برنامه های از قبل تدوین شده برای پروژه به طوری که پس از پایان پروژه بتوان آن را در نزدیک ترین مسیر به مسیر اولیه آن نگه داشت.
بیشتر بدانید!

شماره 9 : دوره آموزش آنلاین LMS

کلاس درس را آنلاین برگزار کنید
با گسترش اینترنت و دسترسی همه به آن از سراسر کشور، دیگر برای آموزش کارمندان، معلمان و سایر مسئولان در شعبات خود در سراسر کشور، نیازی نیست که آن ها را در یک مجمع گرد هم آورید و آموزش دهید. هزینه های سنگین هتلینگ، آموزش، مدرس و غیره و غیره همگی حذف خواهند شد و فقط با یک سیستم برگزاری دوره آموزشی آنلاین این فرایند انجام خواهد شد.
بیشتر بدانید!

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و نحوه پیاده سازی پلتفرم های دورکاری با تلفن 88807724-021 به صورت مستقیم تماس حاصل فرمایید

 

و یا شماره تماس خود را وارد کرده تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند

پلتفرم های دور کاری