پرسنال برندینگ

برندسازی شخصی یا پرسنال برندینگ، یکی از لازمه های دیجیتال مارکتینگ است. چرا که شما را از رقبا متمایز می کند.

اگر ما یک کسب و کار داشته باشیم، برای معرفی آن به دیگران سعی می کنیم که حیطه کاری خود را گسترش بدهیم، توانایی ها و آپشن های کار را گسترش دهیم و محدوده کاری خود را برا شناساندن کسب و کار به دیگران توسعه می دهیم و همواره به دنبال آن هستیم که اعتبار کسب و کار خود را برای جذب اعتماد مشتریان زیاد کنیم و آن را به نامی معتبر و شناخته شده تبدیل می کنیم.

حال اگر به جای کسب و کار و برند کاری، روی خودمان کار کنیم و توانایی های خود را زیاد کنیم، رفته رفته به یک شخص معتبر در سطح جامعه تبدیل خواهیم شد. اسم ما، نماد برند ما خواهد شد و با ذکر نام ما، دیگران ناخودآگاه به توانایی های ما و اعتبار شخص ما فکر خواهند کرد.

در پرسنال برندینگ نام شما به عنوان برند شما خواهد بود و در بین مخاطبان اعتبار کسب می کند. این برند سازی شخصی می تواند همانند برندسازی تجاری برای شما اعتبار ویژه و درآمد کسب کند.

پرسنال برندینگ

خودمان برند هستیم!

پرسنال برندینگ در واقع یک برنامه بازاریابی شخصی است که باید بر پایه اهداف شخصی برنامه ریزی و پیاده سازی شود. اصل های این برنامه بازاریابی عبارت اند از:

خودشناسی

همانطور که گفته شد، برای داشتن پرسنال برندینگ، خودشناسی اولین گام است. باید با یک سوال آغاز کرد که ((من چه استعدادها و مهارت هایی دارم؟))
برای پاسخ به این سوال باید به دنبال مهارت هایی باشیم که ما را از دیگران متمایز می کند و می توانیم روی آن مانور دهیم. اگر مهارت خاصی ندارید، باید به دنبال فرایند یادگیری باشید. برای یادگیری نیز باید به این پرسش پاسخ دهید که ((من به چه چیزی علاقه دارم؟)).

هدف برند شخصی را تعیین کنید

اهداف پیش رو را مشخص کنید. تعیین این اهداف مستلزم رعایت قواعد خاصی است. برای رسید به این اهداف قبل از رعایت قواعد باید از خود بپرسید که ((چه چیزی برای شما در زندگی ارزشمند است و می خواهید در زندگی چه جایگاهی داشته باشید؟)).

کاریزماتیک باشید

بعد از تعیین اهداف، باید به سراغ هر آن چیزی بروید که شما را در ارتباط با دیگران، جذاب تر نشان می دهد و دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد.

تولید محتوای تخصصی

اگر توانایی و استعدادهای خود را برای دیگران نمایان نکنید، هرگز دیگران شما را نخواهند شناخت. شما می توانید با تولید و انتشار محتوای هدفمند و با کیفیت از خود در وبسایت شخصی و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، لینکدین، فیسبوک و…که یکی از راه های انتشار محتوا است، می توانید وارد تعامل با دیگران شوید.

تبلیغات

استارت تبلیغات را بزنید تا با آدم های بیشتری در ارتباط باشید. کره خاکی شامل 7 میلیارد انسان است که بدون تبلیغات نمی توان آن ها را از حضور خود و توانایی های خویش مطلع کرد.

با دیگران ارتباط داشته باشید.

تعامل با مخاطبان شما را بالا می برد.

همیشه یاد بگیرید و انگیزه یاد گرفتن داشته باشید.

پرسنال برندینگ! چطور؟

ایجاد پرسنال برندینگ همانند ساخت یک برند تجاری نیازمند استراتژی حرفه ای و دقیق، یک برنامه ریزی مدون و مرتب و همچنین پشتکار است. باید همانند برنامه ی ساخت یک برند تجاری عمل کنید. تنها تفاوت عملکرد در آن است که شما باید روی خودتان کار کنید.

پرسنال برندینگ

در پرسنال برندینگ، افراد به اندازه کالاها و محصولات نیاز به معرفی دارند. به همین دلیل است که پرسنال برندینگ در دیجیتال مارکتینگ بسیار مهم است.

در واقع به شما کمک می کند که به درک درستی از خود برسید و یک تصویر شفاف از خود و استعدادهای خویش ارائه دهید.

باید نقاط قوت خود را کشف کنید و آن ها را پررنگ کنید و نقاط ضعف خود را نیز به حداقل ممکن برسانید.

قانون فروش

اولین گام، استراتژی

برای برنامه ریزی و داشتن استراتژی، در گام اول باید قواعد دیجیتال مارکتینگ را رعایت کرد. لطفا مقاله دیجیتال مارکتینگ را با دقت مطالعه کنید.

پس از مشخص شدن برنامه دیجیتال مارکتینگ، باید جدول swot شخصی خود را رسم کنید. رعایت قواعد اجرای ماتریس swot برای دستیابی به نتیجه درست لازم است.

استایل و لحن گفتار به عنوان معرف اولیه شخصیت شما بسیار مهم است و به نوعی کلید ورود به برنامه استراتژی اولیه است.

در نهایت اجرای برنامه بازاریابی و تبلیغات قوی، شما را به بهره برداری نهایی می رساند و محصولی منحصر به فرد را نمایان می کند.پرسنال برندینگ برای شما کار می کند، برای شما اعتبار کسب می کند، درآمدزایی می کند و در یک کلام شما را به فردی موفق تر تبدیل می کند. به شرطی که به درستی برنامه ریزی، اجرا و کنترل شود.

با اجرای صحیح پرسنال برندینگ، رزومه ای قوی بسازید