قانون طلایی فروش چیست؟

مقدمه

بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) نوعی از بازاریابی محصولات یا خدمات است که شامل مجموعه همه ابزارها و فعالیت‌هایی است که با استفاده از فناوری‌های دیجیتال و عمدتاً در اینترنت یا هر رسانه دیجیتال دیگر انجام می‌شود. این نوع از بازاریابی نوعی تبلیغات است که به دلیل ارزانی، ماندگاری زیاد و فراگیر بودن آن همزمان با رشد ابزارهای اطلاع‌رسانی و روابط عمومی جایگاه خاصی را در بین کسب و کار ها باز کرده است.

از دیگر فواید دیجیتال مارکتینگ می توانیم به مواردی همچون شبانه‌روزی و بی‌وقفه بودن آن و قابلیت ایجاد تغییرات بصورت به روز و آنی که باعث شده این نوع تبلیغات به خصوص زمانی که شرکت‌ها از لحاظ منابع مالی با مشکلات مواجه هستند کاملاً پُر رنگ‌تر شود.

درواقع دیجیتال مارکتینگ به معنای استفاده از همه ابزارهای دیجیتال مثل وب سایت، اپلیکیشن، تبلیغات آنلاین، تبلیغات کلیکی، تبلیغات بنری، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و بیهنه سازی وب سایت بر اساس قوانین و شرایط سئو برای هدفی مشخص به نام مارکتینگ یا بالا بردن فروش یا برند سازی می باشد که ما همه این اهداف را در قانون طلایی فروش خلاصه کرده ایم که در قسمت های بعدی این طرح بیشتر با این قانون آشنا خواهید شد.

قانون طلایی فروش چیست؟

قانون طلایی فروش یک قانون ساده ولی در عین حال اجرای آن پیچیده است. حال سوال اصلی اینجاست که ما چگونه می توانیم از طریق بازایابی در فضای مجازی یا فضای غیر مجازی فروش خود را چند برابر افزایش دهیم؟ آیا امکان افزایش درآمد و میزان فروش کسب و کار ما ممکن است؟

جواب سوالات فوق آری است. سه فاکتور خیلی مهم در هر کسب و کاری تعداد مشتریان، تعداد فروش و میزان فروش آنهاست. حال تصور کنید هر سه فاکتور فوق را افزایش دهیم. نتیجه واضح است میزان فروش و درآمد حاصل از این کار افزایش خواهد یافت. ولی سوال جدید این است که این میزان افزایش به چه میزان خواهد بود؟ برای پاسخ به این سوال لطفا به مثال زیر توجه فرمایید.

یک مثال ساده:

کسب کار شرکت A در سال گذشته حدود 2.000 مشتری داشته است و تعداد خرید هر یک از مشریان آنها 5 بار در سال بوده است و میانگین مبلغ خرید هر یک از مشریان در هر بار خرید برابر با 50.000 تومان بوده است. این یعنی فروش فعلی این کسب و کار در سال 500.000.000 تومان است. اگر تمامی فاکتور های فوق را 30% افزایش دهیم نتیجه حاصل از این افزایش چه خواهد بود؟

مجموع فروش حاصل از استفاده از قانون طایی فروش برابر است با 1.098.500.000 تومان است.

در واقع میزان فروش این کسب و کار بیش از 120 درصد افزایش یافته است و این شگفت انگیز است.

دیدگاه در رابطه با “قانون طلایی فروش چیست؟

  1. حسن نصیری گفت:

    برای من که با کسب و کار های مختلفی کار کرده ام و مدیر فروش آنها بوده ام، این قانون می تواند درآمد هر بیزنسی را چند برابر کند. واقعا خیلی جالب بود و از شما ممنونم.

  2. مریم رضایی گفت:

    سلام و خداقوت
    مطالب خیلی مفید و کاربردی بودن و واقعا استفاده کردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *