سیستم مدیریت مشتری چیست؟

این واژه مخفف عبارت Customer Relationships Management به معنای سیستم مدیریت مشتری می باشد.
CRM به عنوان ابزار تکنولوژیکی قوی به کمک شما آمده و درجمع آوری اطلاعات شما از مشتریان ، افزایش سرعت عمل شما در پاسخگویی به آنها که در نهایت به جلب رضایت مشتریان خواهد انجامید وافزایش میزان فروش کمک خواهد کرد.

سیستم مدیریت مشتری در یک عبارت خلاصه تر می توان گفت CRM خود تخصصیست که در آن سه عامل مشتری ، فرآیندها و تکنولوژی به موازات هم و همه در جهت رسیدن به هدفی واحد که بهینه سازی ارتباط مشتریان با یک سازمان یا واحد تولیدی می باشد در حرکتند.

CRM یا همان مدیریت ارتباط با مشتریان میباشد که یک استراتژی تجاری طراحی شده ای است تا از هزینه ها کاسته و باعث افزایش منافع یک سازمان در راستای استحکام وفاداری به مشتریان باشد .
یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان درست ، اطلاعاتی از تمامی منابع داخلی و منابع مرتبط خارجی یک سازمان برای پشتبانی کردن یک مشتری به همراه خواهد داشت.

سیستم مدیریت مشتری

مشاهده محصول مدیریت ارتباط با مشتری طراحی شده توسط مشاورین انفورماتیک بینا، اینجا کلیک کنید و مشاهده کنید .

هر کسی نمی تواند مشتری ما باشد

بهتر است هیچ وقت فراموش نشود که هر کسی نمی تواند مشتری ما باشد و هر کدام از مشتریان ما نمی تواند سود آور باشد. پس از طریق سیستم مدیریت مشتری ، باید مشتریان خود را دسته بندی کنید و از سود آور تزین آن ها شروع به اقدام فروش کنید. از این طریق می توانید شکست های خود را کاهش دهید.

اگر در سیستم خود شکست های پی در پی دارید، یکی از دلایل آن ضعف مدیریت مشتریان است. شما نمی توانید همه را راضی نگه دارید. اما می توانید مجموعه خود را راضی نگه دارید و در ارائه خدمات به مشتریان خود پیشتاز باشید. هزینه حفظ مشتری فعلی بسیار کمتر از جذب مشتری جدید است و این عنوان یکی از مهمترین جملات در حوزه مدیریت مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *