طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت که به آن وب دیزاین (Web Design) نیز گفته می‌شود، شامل تمامی مراحل ساخت و راه اندازی صفحات یک سایت بوده و به شما کمک می‌کند در بستر اینترنت نیز، پذیرای مشتریان و مخاطبان خود باشید. طراحی سایت، این امکان را به شما می‌‌دهد تا محتوای مورد نظر خود را با تمام کاربران اینترنت در فضای مجازی به اشتراک گذاشته و ضمن برندسازی، افزایش درآمد چشمگیری داشته باشید.

چرا به سایت نیاز داریم؟!

دلایل نیاز ما به سایت خیلی ساده است. اولین دلیل، شما میخواهید خود را در دنیای مجازی معرفی کنید و دنیا را از حضور خود و خدماتی که ارائه میکنید با خبر کنید.

دلیل دوم، شما دارای یک فروشگاه هستید و میخواهید فروش خود را چند برابر کنید، داشتن یک فروشگاه اینترنتی به شما این اجازه خارج از محدودیت فضا و زمان و حضور فیزیکی خود در محل محصول خود را در 24 ساعت شبانه روز به فروش برسانید.

دلیل سوم که مهم ترین دلیل داشتن یک سایت است، صرفه جویی در زمان همراه با سود بیشتر. تمام این موارد با داشتن سایت فقط شروع میشود ولی به پایان نمیرسد. در این راه شما به شبکه های اجتماعی، داشتن هوش تجاری دیجیتال و طراحی زیبا بهره ببرید. در صورت داشتن سوال بیشتر کهکلیک کنید.

مشاورین کسب و کار بینا  با 24 سال سابقه در زمینه فناوری اطلاعات و تجربه طراحی وبسایت های جذاب و خلاقانه، انواع سایت های مورد نیاز را برای شما طراحی می کند.

طراحی سایت حرفه ای و مدرن چه ویژگی هایی دارد؟

  • سرعت مناسب سایت

سرعت سایت که مدت زمان بارگذاری محتوای صفحات یک وب سایت را مشخص می‌کند، به عوامل مختلفی بستگی داشته و منظور از آن، سرعت پاسخگویی سرور (هاستینگ) برای ارسال دیتا از زمان درخواست مرورگر تا لود کامل صفحه‌ی مورد نظر خواهد بود.

یک سایت حرفه ای، باید سرعت بالایی داشته و در مدت زمانی در حدود 3 تا 5 ثانیه لود شود تا زمان انتظار کاربر را به کمترین مقدار ممکن رسانده و او را خسته و کلافه نکند.

  • ریسپانسیو (Responsive)  و یا واکنش گرا بودن سایت

ریسپانسیو بودن سایت، یک ویژگی مهم و اساسی بوده و سبب می‌شود تا سایت، خود را با اندازه‌ی نمایشگرهای مختلف مانند کامپیوتر، تبلت، گوشی موبایل و … تطبیق دهد. به این ترتیب، کاربر قادر خواهد بود با هر دستگاهی، سایت شما را به خوبی مشاهده کرده و از این نظر مشکلی نداشته باشد.

  • کاربری آسان و UX قدرتمند

بهبود تجربه کاربری (User Experience) و یا همان UX، کمک می‌کند تا کار با سایت برای مخاطبان شما راحت‌تر بوده و بتوانند به راحتی به مطالب و قسمت‌های مورد نظر خود در سایت دسترسی داشته باشند.

ویژگی طراحی سایت حرفه ای و مدرن
طراحی سایت فروشگاهی

طراحی وب سایت‌ها بر اساس کارایی و هدف از طراحی آن‌ها، انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی همان طور که از نام آن مشخص است، یک شعبه از فروشگاه شما در فضای اینترنت محسوب شده و قدم اول برای ورود به بازار رقابت دیجیتال خواهد بود. با راه اندازی یک وب سایت فروشگاهی، شما قادر خواهید بود به مشتریان خود در سرتاسر دنیا دسترسی داشته و کسب و کار خود را از یک منطقه‌ی جغرافیایی خاص، فراتر بروید.

وب سایت فروشگاهی همچنین، به شما کمک می‌کند تا در تمامی روزهای هفته و تمام ساعات شبانه روز، امکان فروش و خدمت رسانی به مشتریان خود را داشته باشید.

طراحی سایت فروشگاهی در واقع، محدودیت زمانی و مکانی را برای شما بی معنی کرده و با وجود آن، می‌توانید فروش خود را گسترده کرده و در هر لحظه، سود خود را بالاتر ببرید.

طراحی سایت فروشگاهی مشاوره رایگان

طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی که نقطه شروع ورود شرکت‌ها به فضای کسب و کار آنلاین است، سبب رشد و توسعه کاری آن‌ها شده و کمک می‌کند تا ضمن معرفی و برندسازی، تصویری مناسب از خود به مخاطبان ارائه دهند.

طراحی سایت شرکتی همانند طراحی سایت فروشگاهی، محدودیت جفرافیایی و مکانی برای شرکت‌ها را از بین برده و از این طریق به آن‌ها کمک می کند تا به راحتی با دیگر شرکت‌ها و همچنین، مخاطبین خود دسترسی داشته باشند و ارتباطات خود را به شکل مطلوبی گسرش دهند.

طراحی سایت شرکتی افزون بر این، هزینه‌های تبلیغات برای شرکت‌ها را تا حد بسیار خوبی کاهش داده و بازدهی تبلیغات را نیز، بالا می‌برد.

از طرف دیگر داشتن یک وب سایت شرکتی، به عنوان یک شناسنامه و تضمین برای شرکت‌ها محسوب شده و کمک می‌کند تا مخاطبان، مشتریان و هم صنفان، به شکلی راحت‌تر و سریع‌تر به شما اعتماد کنند.

طراحی سایت شرکتی مشاوره رایگان
طراحی سایت شرکتی
طراحی سایت آموزشی

طراحی سایت آموزشی

طراحی سایت آموزشی که با هدف ارائه آموزش به افراد مختلف انجام می‌شود، برای مدارس، معلمان خصوصی، آموزشگاه‌های مختلف، دانشگاه ها و … به یک امر ضروری و حیاتی تبدیل شده است.

چرا که با راه اندازی چنین وب سایتی می‌توانند خدمات و دوره‌های آموزشی خود را به مخاطبان‌شان معرفی کرده و یا برای برگزاری کلاس‌های خود به شکل آنلاین و مجازی از آن، استفاده کنند.

یک سایت آموزشی به شما کمک می‌کند تا مجموعه آموزشی و خدمات خود را به شکلی مناسب معرفی کرده و ضمن دسترسی راحت و گسترده به مخاطبان و مشتریان‌‌، کاربران بیشتری را جذب کنید.

طراحی سایت آموزشی مشاوره رایگان

طراحی سایت خدماتی

کسب و کارهایی که خدمت و یا سرویس خاصی را به مشتریان و مخاطبان خود ارائه می‌دهند، برای حضور در دنیای اینترنتی و فضای آنلاین، به طراحی سایت خدماتی نیاز دارند.

این خدمات ممکن است شامل خدمات درمانی، نظافت منزل، تعمیرات لوازم خانگی و … بوده و داشتن یک سایت خدماتی به این دسته از کسب و کارها کمک می‌کند تا مشتریان بیشتری جذب کرده و از طرف دیگر، دسترسی راحت تری برای مشتریان خود فراهم کنند.

طراحی سایت خدماتی مشاوره رایگان
طراحی سایت خدماتی
طراحی سایت

همین الان شروع کنید

درخواست بررسی سایت

مقالات مرتبط

با خواندن مقالات به روز سایت بینا، مهارت های خود را در طراحی سایت افزایش دهید و همچنان در رقابت با رقبایتان، پیشتاز باشید.