عکاسی

عکاسی

در گذشته موانع زیادی برای عکاسی وجود داشت. مثل عدم وجود نور کافی برای نورپردازی مناسب، ابتدایی بودن دوربین­ ها، عدم توانایی استفاده از لنزهای مختلف برای عکاسی، محدود بودن دسترسی به نور فلاش و نامناسب بودن مکان استودیوها.

اکثر استودیوها در طبقۀ بالای ساختمان­ ها قرار داشتند و برای دریافت نور، دریچه­ های خیلی زیادی برای آنها در نظر گرفته می­ شد. به همین دلیل حتی تغییرات آب و هوا هم به راحتی بر عکاسی تاثیر می­ گذاشت.

درخواست عکاسی مشاوره رایگان

رواج عکاسی تبلیغاتی

با پیشرفت تکنولوژی در عصر حاضر، اکثر موانعی که ذکر شد از سر راه عکاسان برداشته شده است. از طرفی عکاسی تبلیغاتی به شدت مورد توجه قرار گرفته است.

استودیوهای عکاسی برای تبلیغات برندهای بزرگ و خانه ­های مد، با استقبال مواجه شده ­اند و اکنون عکاسی تبلیغاتی یکی از رایج ترین شیوه­ ها برای معرفی بیزینس­ های مختلف است. به صورتی که حتی هر گروه عکاسی متخصص تبلیغات در یک زمینه خاص شده است.

عکاسی تبلیغاتی شاخه ای از عکاسی است که در آن عکس ها برای استفاده در تبلیغات تجاری و تبلیغاتی گرفته می‌ شوند. در این نوع عکاسی، هدف اصلی ایجاد تصاویری است که بتوانند محصولات، خدمات یا ایده های مرتبط با یک برند را به طور جذاب و مؤثر به مخاطبان منتقل کنند.

از عکس‌ های تبلیغاتی در رسانه‌ های مختلف مانند تلویزیون، رادیو، مجله ها، روزنامه‌ ها، پوسترها، بروشورها و وبسایت‌ ها استفاده می‌شود. هدف اصلی عکاسی تبلیغاتی، جلب توجه مخاطبان، ترویج و فروش محصولات یا خدمات است.

بعضی از عکاسان بر مُد یا غذا متمرکز شدند و برخی دیگر به خلقِ عکس‌­هایی تخیلی جهت گسترشِ محصولات و صنایع مختلف می ­پردازند.

با تمام پیشرفت­ های رخ داده، همچنان رکن اصلی عکاسی، عکاس است و برای این فرد هیچ جایگزینی وجود ندارد.

عکاسی
عکاسی

نکات مهم در عکاسی تبلیغاتی

ترکیب بندی درست، یعنی استفاده بجا از :

 • خطوط
 • الگوها
 • اشکال
 • فضا

طوری که ترکیب اینها با هم، شکل تاثیرگذاری ایجاد کند و مرتبط با هم به نظر برسند.

اینکه شما پیامتان را به چه صورت و با چه ترکیب بندی به مخاطب منتقل می کنید کاملا شخصی است و به خلاقیت و سلیقه شما مرتبط است. کار عکاس نمایش موضوعات با بهترین، اثرگذارترین و زیباترین حالت خود است و در این مورد هیچ قانونی وجود ندارد.

هر عکاس سبک کار خودش را دارد اما در این میان تکینیک­ هایی هست که یاد گرفتن و تمرین آنها به بهتر شدن و رشد خلاقیت او کمک خواهد کرد. هرچقدر مطالعه و تمرین خود را بیشتر کنید به رشد کار و نوآوری در انجام کارتان کمک خواهید کرد. اینکه در این بازار رقابتی و رو به رشد چه اندازه پیشرفت کنید کاملا به شما به عنوان عکاس بستگی دارد.

فیلم برداری

آشنایی با نکات و تکینیک­ های فیلمبرداری از داشتن تجهیزات گران قیمت مهم تر است. شاید در ابتدا رعایت این اصول و تکنیک­ ها برایتان سخت باشد اما با تمرین کافی به تسلط و مهارت مورد نیاز می رسید.

این تکنیک­ ها برای فیلمبرداری درست و تاثیرگذار ضروری است، چه شما بخواهید برای شبکه­ های اجتماعی فیلم بسازید، چه بخواهید بصورت حرفه­ ای و پیشرفته فیلمبرداری کنید.

خیلی از نکات و تکنیک­ هایی که ما در این مطلب به آنها اشاره می کنیم برای همیشه کاربردی هستند. بنابراین اگر تصمیم گرفته­ اید در زمینه فیلمبرداری فعالیت کنید و به یک فیلمبردار حرفه ای تبدیل شوید نکات کلیدی را رعایت کنید.

درخواست فیلم برداری مشاوره رایگان
عکاسی
عکاسی

بهترین نکات و تکنیک­ ها برای فیلمبرداری:

 • تهیه تجهیزات و وسایل مورد نیاز فیلمبرداری
 • برنامه ریزی از قبل برای تهیه فیلم مورد نظر
 • نورپردازی خوب
 • ساده نگه داشتن پس زمینه
 • قرار دادن دوربین در جای مناسب
 • نوردهی یکسان همه صحنه ­ها
 • ثابت و بی لرزش ماندن دوربین
 • از تکنیک های سینمایی استفاده کنید
 • شات های گرفته شده تان را برش بدهید
 • هنگام فیلمبرداری به ویرایش فکر کنید

تکنیک‌ های فیلمبرداری سینمایی، ردیابی عکس‌ ها، ویرایش فیلم و تولید فیلم به شما کمک می‌ کنند و همچنین در مورد افزودن جلوه‌های ویژه، جلوه‌ های دراماتیک و استفاده از تکنیک‌ های ویرایش با استفاده از نرم‌افزار ویرایش، به شما کمک زیادی می‌ کنند.

طراحی سایت

همین الان شروع کنید

درخواست بررسی سایت

مقالات مرتبط

با خواندن مقالات به روز سایت بینا، مهارت های خود را در طراحی سایت افزایش دهید و همچنان در رقابت با رقبایتان، پیشتاز باشید.