فعالیت های تبلیغاتی در محل فروش | تبلیغات در محل فروش

پایانه فروش در واقع همان دستگاه های پوز هستند؛ که تراکنش های مالی را انجام می دهند. با گذر زمان، نحوه خرید و فروش هم شکل تازه ای به خود گرفت. امروزه انواع تبلیغات در محل فروش POS انجام می شود. انواع مختلفی از سیستم های پایانی در فروشگاه های آنلاین و حضوری وجود دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با فعالیت های تبلیغاتی در محل فروش POS (Point Of Sale) آشنا کنیم.

محل فروش POS

فروش کالا از دیر باز به این صورت بود که با توجه به ارزش کالا، هزینه به فروشنده پرداخت می شد. ابتدا این پرداخت هزینه به صورت مبادله کالا با کالا بود ولی با اختراع پول، فروش کالا شکل جدیدی به خود گرفت. برای مقابله با مشکلاتی هم چون دشواری حمل و نقل پول نقد و ریسک بالای سرقت آن، امروزه از کارت های اعتباری استفاده می شود.

پایانه های فروش POS این امکان را فراهم می کنند که حتی به صورت مجازی هم شما کسب و کار خود را گسترش دهید. سیستم های پوز مجازی در خرید آنلاین استفاده می شوند و سازوکار مشابهی با نمونه های موجود در فروشگاه های داخلی دارند.

پایانه فروش POS مجموعه از ترکیبی از سخت افزار و نرم افزارهایی است که امکان برداشت پول در لحظه را فراهم می کنند. این سیستم های فروش با اتصالات به سیستم بانکی و ارتباطات اینترنتی، انتقال خودکار پول را انجام می سازند. این ها تنها گوشه ای از مزایای خرید و فروش با دستگاه های پوز بود.

طراحی پنل صندوق فروشگاهی مشاوره رایگان

تبلیغات در محل فروش 

در چرخه خرید و فروش کالا، پرداخت هزینه آخرین محلی است که مشتری به آن مراجعه می کند. به روش های مختلفی می توان فعالیت های تبلیغاتی در محل فروش POS انجام داد. در این زمان، فرد در صف برای پرداخت هزینه قرار گرفته و یا در انتظار به اتمام رسیدن محاسبه هزینه خرید خود قرار دارد. محصولات مختلفی را می توان در این حین تبلیغ کرد. جذب مشتری با روش های مختلفی در این محل ها امکان پذیر است. از مهم ترین فعالیت های تبلیغاتی در محل فروش POS می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مکعب های نمایشگر

منظور از مکعب های نمایشگر، جعبه های شیشه ای است که از هر طرف قابل مشاهده هستند. شما با نورپردازی و انتخاب رنگ مناسب می توانید به راحتی توجه مشتریان را به این مکعب ها جلب کنید. از مهم ترین مواردی که می توان در این جعبه ها تبلیغ کرد؛ محصولات فروش ویژه فصل است. از پیشنهادات ویژه که درصد بالایی از تخفیف دارند هم می توان استفاده کرد. وجود درصد تخفیف می تواند توجه هر شخصی را جلب کند و باعث خرید سریع آن ها شود.

فعالیت های تبلیغاتی در محل فروش | تبلیغات در محل فروش
فعالیت های تبلیغاتی در محل فروش | تبلیغات در محل فروش
  • تابلو های آویزان

از راهکار های مختلفی می توان برای جلب توجه مشتری استفاده کرد. یکی از فعالیت های تبلیغاتی در محل فروش POS، استفاده از تابلو های آویزان است. استفاده از این تابلو ها با زیبایی و جذابیت بصری، توجه مشتریان را به خود جلب می کند.

با استفاده از آن ها حتی می توان مسیر حرکت به سوی نوعی محصول خاص را انجام داد. استفاده از تابلو های آویزان تنها محدود به نقطه فروش نمی شود؛ می توان از آن در تمامی بخش های فروشگاه استفاده کرد.

  • بخش های بالای کانتر

این بخش ها دقیقا مقابل چشم مشتریان در محل فروش POS هستند. می توان در این بخش بازاریابی فروش محصولات مختلفی را انجام داد. به عنوان یکی از محل های عالی برای قرار دادن بروشوهای تبلیغاتی به شمار می آیند. این بخش را حتی می توان به فروش محصولات کوچک ولی با سود زیاد نیز اختصاص داد.

قفسه های کوچک بر روی میز فروش

برخی از محصولات هستند که با قیمت پایین به فروش می رسند. این دست از محصولات مثل آدامس، لوازم جانبی و وسایل کادویی کوچک هستند. انتخاب این کالاها برخلاف سایر محصولات معمولا با حساسیت کم تری همراه است و افراد آن ها را به سرعت انتخاب می کنند.

  • پوسترها

وجود پوسترهای معرفی محصول با تصاویر جذاب می تواند ایده خوبی برای تبلیغات در محل فروش باشد. اشاره به برخی از ویژگی های متمایز محصول در کنار تصاویر گرافیکی خلاقانه، کمک شایانی به شناخت هرچه بیشتر آن کالا می کند. نوشتن قیمت و اشاره به تخفیف در چنین پوسترهایی هم راهکار خوبی برای افزایش فروش است.

فعالیت های تبلیغاتی در محل فروش | تبلیغات در محل فروش
فعالیت های تبلیغاتی در محل فروش | تبلیغات در محل فروش

مزایای فعالیت های تبلیغاتی در محل فروش

علاوه بر انجام فعالیت های تبلیغاتی در محل فروش POS، مزایای مختلفی نیز دارند. از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • راحتی و سهولت
  • سرعت بالا در انجام تراکنش ها
  • دریافت گزارش های روزانه
  • انجام تراکش های دیگر نظیر خرید شارژ یا پرداخت قبض
  • دریافت صورت حساب و موجودی
طراحی سایت

همین الان شروع کنید

درخواست بررسی سایت

مقالات مرتبط

با خواندن مقالات به روز سایت بینا، مهارت های خود را در طراحی سایت افزایش دهید و همچنان در رقابت با رقبایتان، پیشتاز باشید.