گیمیفیکیشن یا ترجمه صحیح آن، بازی وار سازی، در اصل یک هنر است. تعریف یک سری اصول برای یک فرایند، کاری سخت اما قابل انجام است. هنر انجام گیمیفیکیشن در متن کار می تواند به قدری مهم باشد که یک کسب و کار را از حالت رکود خارج کند و یا کسب و کار دیگری را به ارمغان ببرد. شیوه مدیریت ارتباطات با مشتریان و حفظ آنان برای خریدهای بعدی طبق قانون طلایی فروش انفورماتیک بینا می تواند دارای اهمیت ویژه ای باشد که همه ی دارندگان سیستم crm به دنبال آن هستند. چرا که هزینه یافتن مشتری جدید بسیار بالاتر از حفظ مشتری فعلی است.

طراحی سایت
طراحی سایت

مشاورین انفورماتیک بینا بعد از برگزاری موفقیت آمیز کارگاه ” چگونه بیشتر بفروشیم” و تشریح راه های فروش و تبدیل مراجعه کننده به مشتری، این بار برای حضور مشتریان در مجموعه های کسب و کار برنامه ای ویژه ارائه می کند که در کارگاه روز پنجشنبه یکم اسفند ماه مطرح خواهد شد.یکی از مطالب این کارگاه فرایند هر خرید و بازخرید است که با دلایل اهمیت آن آشنا شدیم از تاثیر آن غافل نیستیم( جهت یادآوری، فیلم کارگاه 5 دی را مشاهده کنید)

اگر میخواهید مطالب کارگاه 5 دی ماه را مرور کنید، کلیک کنید

مطالب این کارگاه با توجه به موضوع های مطرح شده به ده بخش تقسیم شده است تا دسترسی به هر موضوع به سادگی انجام شود. به تفکیک هر بخش می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

فروش
طراحی سایت

با شرکت در این کارگاه، صاحب یک بن تخفیف ویژه شوید

شما می توانید با شرکت در این کارگاه، صاحب یک بن تخفیف شوید. تنها کافیست پس از اتمام کارگاه، نام و نام خانوادگی خود را در لیست اعضای کار تایید کنید.

گواهینامه خود را دریافت کنید

شما می توانید پس از شرکت در کارگاه “گیمیفیکیشن چیست و چرا” در صفحه گواهینامه های بینا ثبت نام کنید و گواهینامه خود را دریافت کنید

دریافت گواهینامه
طراحی سایت

گزیده ای از کارگاه های قبلی

چالش های فروش و همکاری

چالش های همکاری با مشتریان و ارائه خدمات با توجه به شرایط متغیر بازار کم نیستند و نخواهد بود. چالش هایی مثل عدم تمایل به آبدیت شدن و به روز رسانی اطلاعات و سیستم های کامپیوتری و همچنین استفاده از اینترنت و رایانه برای به روز رسانی سیستم های حسابداری و…

در این قسمت نسبت به صرف انرژی کمتر و بهره وری بیشتر با استفاده از ابزار بهتر اشاره شده است.