نحوه اتصال ایمیل هاست به جیمیل در دایرکت ادمین

اگر شما مدیر یک وب سایت هستید و چندین اکانت ایمیل داخل هاست خود دارید و میخواهید روزانه این ایمیل ها را بررسی کنید راه های متفاوتی برای انجام این کار وجود دارد. اول اینکه میتوانید وارد کنترل پنل هاست خود شده و از این طریق اقدام کنید. دوم اینکه اکانت های ایمل خود را به برنامه ای مانند outlook متصل کنید (آموزش نحوه اتصال ایمیل به outlook ). سوم اینکه اکانت ایمیل های خود را به حساب کاربری جیمیل خود وصل کنید. در ادامه آموزش به نحوه اتصال ایمیل هاست به جیمیل در دایرکت ادمین میپردازیم.

نحوه اتصال ایمیل هاست به جیمیل در دایرکت ادمین

نحوه اتصال ایمیل هاست به جیمیل در دایرکت ادمین

در ابتدا از طریق آموزش (نحوه ورود به دایرکت ادمین) وارد هاست دایرکت ادمین وب سایت خود شوید، سپس از قسمت  E-mail Manager، روی آیکون E-mail Accounts کلیک می کنیم تا وارد این صفحه بشیم.

نحوه اتصال ایمیل هاست به جیمیل در دایرکت ادمین

نحوه اتصال ایمیل هاست به جیمیل در دایرکت ادمین

روی گزینه مشخص شده کلیک کنید تا فایل موردنظر دانلود شود. داخل این فایل اطلاعات مورد نیاز برای اتصال اکانت ایمیل هاست شما به جیمیل قرار دارد.

بعد از ورود به جیمیل از این بالا سمت راست بر روی آیکون setting کلیک کنید و از زیرمنو باز شده روی گزینه see all settings کلیک کنید.

نحوه اتصال ایمیل هاست به جیمیل در سی پنل

در صفحه باز شده، از منوی بالای صفحه وارد بخش accounts and import شوید.

نحوه اتصال ایمیل هاست به جیمیل در سی پنل

در این صفحه از مقابل قسمت check mail from other accounts بر روی گزینه add a mail account کلیک کنید تا این صفحه برای شما نمایش داده شود.

نحوه اتصال ایمیل هاست به جیمیل در سی پنل

در این صفحه، داخل بخش Email Address باید ایمیل هاست خود را وارد کنید و روی دکمه Next کلیک کنید.

نحوه اتصال ایمیل هاست به جیمیل در سی پنل

تو این مرحله در حالی که گزینه import emails from my other account pop3 انتخاب شده بر روی دکمه next کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

نحوه اتصال ایمیل هاست به جیمیل در سی پنل

مرحله سوم یعنی enter the mail settings for info@****.ir یکی از مهم ترین مراحل این آموزش محسوب میشه که میبایست تمام بخش های زیر را با دقت پر کنید، در ادامه هر بخش توضیح داده شده است.

 • Username: در بخش نام کاربری باید نام کاربری این اکانت ایمیل را وارد کنید، وارد صفحه اطلاعات فایل دانلود شده شوید و از مقابل قسمت username این مقدار که معمولا دقیقا مثل آدرس ایمیل موردنظر هستش رو کپی کنید و داخل این بخش paste کنید.
 • Password: داخل این بخش باید رمزعبور این اکانت ایمیل که دارید به جیمیل متصل می کنید رو وارد کنید، رمزعبور این اکانت ایمیل، دقیقا همون رمزعبوری هستش که موقع ساخت آدرس ایمل info@****.ir تو هاست دایرکت ادمین تنظیم کرده بودید.
 • Pop server: داخل این بخش که خیلی هم مهم هست باید آدرس میل سرور pop هاست وب سایت رو وارد کنید، وارد صفحه تنظیمات ایمیل داخل دایرکت ادمین ( فایلی که قبلا دانلود کرده اید) شوید و از مقابل قسمت incoming server این مقدار رو به صورت کامل کپی کنید و  داخل این بخشpaste می کنیم. که اصولا به صورت mail.domain.com یا email.domain.com هستش البته به جای domain.com آدرس دامنه شما درج شده.
 • Port: تو این قسمت باید شماره پورت pop3 هاست وب سایت رو انتخاب کنید، برای آگاهی از این مقدار دوباره وارد صفحه اطلاعات اکانت خود شوید و از قسمت incoming server در مقابل قسمت pop3 port این مقدار رو که مطابق تصویر 995 هستش را نگاه کنید و از منو کشویی شماره پورت موردنظر را انتخاب کنید
 • leave a copy of retrieved message on the server: اگه تیک این گزینه رو فعال کنید همواره یه نسخه از ایمیل های ارسالی و دریافتی توسط این اکانت ایمیل بر روی میل سرور اصلی، یعنی هاست وب سایت هم ذخیره میشه که ممکنه برای بعضی ها کاربردی باشه و اگه تیک دارش نکنید ایمیل های ارسالی و دریافتی از این اکانت فقط توسط جیمیل ردو بدل میشن و هیچ نسخه از اون ها تو سرور و هاست ذخیره نمیشه، ما در هرصورت تیک این گزینه رو فعال می کنیم.
 • always use a secure connection ssl when retrieving mail: اگه تیک این گزینه رو فعال کنید همواره ایمیل های ارسالی و دریافتی این اکانت ایمیل بر بستر امن ssl بین جیمیل و میل سرور هاست شما ردوبدل می شوند
 • label incoming messages: در واقع جیمیل امکانی رو توسط این گزینه فراهم میکند که یه گوشه ای جدا به غیر از inbox و smap یا trash داخل قسمت سمت چپ پنل جیمیل برای شما فعال شود که همه ایمیل های دریافتی این اکانت ایمیل، تو اون پوشه لیست بشن و با ایمیل های دریافتی اکانت اصلی جیمیل ما مختلط نشن، بنابراین میزاریم تیک این گزینه فعال باشه.
 • archive incoming messages skip the inbox: اگه تیک این گزینه رو فعال کنیم، ایمیل های دریافتی توسط این اکانت ایمیل هاست ما، علاوه بر این که داخل پوشه اختصاصی ای که تو بخش قبل تنظیمش کردیم ذخیره میشن، یه نسخه از اون ها به inbox جیمیل هم منتقل میشه و اینطوری ممکنه سریع تر بتونید ایمیل های دریافتی رو تشخیص بدید، ما به طور سلیقه ای باتوجه به این که احتمال میدیم که اگه تیک این گزینه رو فعال کنیم ایمیل های این اکانت، با ایمیل های اکانت ایمیل اصلی gmail ما مختلط میشن، تیک این گزینه رو فعال نمی کنیم.

( برای مطالعه : SSL  چگونه باعث امنیت سایت شما می شود )

حالا برای نهایی سازی تنظیمات و رفتن به مرحله بعد، از این پایین بر روی دکمه add account کلیک می کنیم.

نحوه اتصال ایمیل هاست به جیمیل در سی پنل

ممکن است مقداری طول بکشه تا به مرحله بعد منتقل بشید، تو این مرحله جیمیل به شما میگه این اکانت ایمیل با موفقیت اضافه شده و اگر شما تمایل داشته باشین حتی از طریق اکانت gmail قادر هستین با این ایمیل اضافه شده، علاوه بر دریافت ایمیل های این اکانت، ایمیل هم ارسال کنید و ما تو این مرحله گزینه yes رو انتخاب می کنیم و بر روی دکمه next کلیک می کنیم.

نحوه اتصال ایمیل هاست به جیمیل در سی پنل

تو این مرحله داخل فیلد name باید نام و نام خانوداگی خودتان یا نام شرکتتان رو به صورت دلخواه وارد کنید، در واقع اگر با این اکانت ایمیلی که داریم اضافه می کنیم ایمیل ارسال کنیم، نامی که تو این فیلد تنظیم می کنیم به عنوان فرستنده ایمیل ها تو اینباکس افرادی که ایمیل ها رو براشون ارسال می کنیم مشاهده میشه، به بقیه تنظیمات این قسمت کاری نداشته باشید و بر روی دکمه next step کلیک کنید.

نحوه اتصال ایمیل هاست به جیمیل در سی پنل

هم اکنون وارد مرحله Send mail through your SMTP server میشیم، در واقع چون ما تنظیماتی اعمال کردیم که حتی از این اکانت ایمیل بتونیم ایمیل از طریق رابط کاربری جیمیل ارسال کنیم به این مرحله هدایت شدیم و چون ایمیل های خروجی معمولا از طریق پروتکل smtp ارسال میشن بنابراین باید مقادیر smtp هاست وب سایتمون رو تو این فیلد ها وارد کنیم، بخش هابه صورت زیر هستند :

 • smtp server: تو این بخش باید آدرس ایمیل های خروجی میل سرور هاست وب سایت را وارد کنید، بنابراین مجددا وارد صفحه  دستی اکانت ایمیل شوید و از مقابل قسمت outgoing server این مقدار رو کپی میکنیم و توی این پنجره paste کنید.
 • Port: از این منو کشویی باید شماره پورت سرور smtp رو انتخاب کنیم و چون ما از این مقدار اطلاع نداریم دوباره برمیگردیم به صفحه مشخصات اکانت ایمیل و از قسمت outgoing server از مقابل قسمت smtp port این مقدار رو مشاهده ببنید و اینجا وارد کنید.
 • Username: تو این بخش هم باید مجددا نام کاربری این اکانت ایمیل رو وارد کنید.
 • Password: تو این فیلد باید دوباره رمزعبور این اکانت ایمیل هاست وب سایتتون رو که موقع ساخت اکانت ایمیل تنظیمش کرده بودید رو وارد کنید.
 • از این پایین دوتا گزینه برای ارسال ایمیل ها وجود داره secured connection using ssl و secured connection using tls و چون ما میخوایم ایمیل هامون بر بستر امن ssl ارسال بشن شما میتوانید بها توجه به فعال بودن این گواهینامه روی وب سایت خود این گزینه را فعال کنید سپس بر روی دکمه add account از این پایین کلیک کنید تا وارد مرحله بعد شوید.

در این مرحله ایمیلی برای ایمیل هاست شما تحت عنوان تاییدیه ارسال میشود که شما با تایید این گزینه ثابت میکنید که این اکانت باید شما بوده و در نهایت ایمیل هاست شما به جیمیل شما وصل میشود.