طراحی فروشگاه اینترنتی چگونه کسب و کار شما را دگرگون خواهد کرد؟

داشتن وب‌سایت می‌تواند تأثیر قابل توجهی در کسب و کار شما داشته باشد. اینترنت فضایی ایده‌آل برای داشتن کسب و کاری پر سود است، امکان فروش هر نوع محصول و خدماتی را بدون در نظر گرفتن مرزهای جغرافیایی و در هر زمان از شبانه روز فراهم می‌آورد. امروزه اکثر مردم خرید اینترنتی را به خرید حضوری ترجیح می‌دهند و معتقدند خرید اینترنتی به صرفه‌جویی در زمان و هزینه آن‌ها کمک می‌کند. به همین دلیل هر روز کسب و کارهای بیشتری رو به ساخت فروشگاه اینترنتی می‌آورند. اگر شما هم به فکر طراحی فروشگاه اینترنتی برای کسب و کارتان هستید و می‌خواهید از تأثیر آن بر کسب و کارتان آگاه شوید، جای درستی آمده‌اید. در این مقاله بسیاری از پرسش‌های شما درباره طراحی فروشگاه اینترنتی را پاسخ خواهیم داد!

 یک فروشگاه اینترنتی خوب

روند بازار نشان می‌دهد یک فروشگاه اینترنتی حتی قادر است رقبای بزرگ بازار را کنار زده و پیروز رقابت باشد. امروزه کسی از شما تقاضای کارت یا نشانی فروشگاه نمی‌کند، اما اکثر افراد سوال می‌کنند که آیا یک فروشگاه اینترنتی دارید و نشانی وب‌سایت شما چیست؟

پس اگر هنوز فروشگاه اینترنتی خود را راه‌اندازی نکرده‌اید، حتماً در اولین فرصت این کار را انجام دهید. یک فروشگاه اینترنتی می‌تواند اعتبار و شهرت شما را در دنیای مدرن امروز چندین برابر کند و کسب و کار شما را به تعداد بیشتری از مشتریان در سرتاسر جهان معرفی کند.

اما فراموش نکنید که طراحی یک سایت فروشگاهی نامناسب می‌تواند کل کسب و کار شما را نابود کند. این یک اشتباه بزرگ است که اگر فکر کنیم همه سایت‌ها شبیه به هم هستند. طراحی سایت فروشگاهی اگر به اشتباه و مغایر با اهداف کسب و کار شما صورت گیرد، می‌تواند تبدیل به فاجعه‌ای برای شما گردد. در این شرایط نداشتن یک سایت اینترنتی بهتر از داشتن یک سایت ناموفق و نامناسب است.

راه گسترش

با طراحی یک فروشگاه اینترنتی خوب می‌توانید کسب و کارتان را به نحوی محسوس تغییر دهید و تأثیر شگرفی بر بازار و نحوه دیده شدن کسب و کارتان در بازار داشته باشید. طراحی فرشگاه اینترنتی می‌تواند از طرق مختلف بر کسب و کار شما تأثیرگذار باشد:

 • ایجاد اعتبار
 • خلق اعتماد بین مشتری و فروشنده
 • افزایش بازدیدکنندگان از محصولات
 • پیروزی در رقابت بازار
 • پشتیبانی مناسب از مشتریان
 • بهبود اثربخشی تبلیغات
 • صرفه‌جویی در هزینه‌های چاپ و توزیع کارت فروشگاه
 • دسترسی آسان به مشتریان جدید
 • بهبود سودآوری شرکت
 • معرفی برند شما به سرتاسر جهان
 • افزایش شهرت

افزایش سودآوری

ساخت فروشگاه اینترنتی باعث افزایش درآمد و سودآوری کسب و کار می‌شود! باورتان می‌شود، چند سال قبل، وقتی این مسئله را برای بسیاری از شرکت‌های بزرگ در دنیا مطرح می‌کردید، هرگز حرف شما را جدی نمی‌گرفتند و اهمیتی به آن نمی‌دادند. اما امروز بسیاری از همان شرکت‌های بزرگ رقابت را به فروشگاه‌های اینترنتی باخته‌اند و خودشان هم درصدد راه‌اندازی فروشگاه‌های اینترنتی هستند.

اما کلید اصلی این جریان، طراحی فروشگاه اینترنتی به نحوی حرفه‌ای و مناسب است. به طوری که این سایت اهداف و مأموریت شما را به صورت شفاف بیان نماید و امکان جذب مشتریان بیشتر را برای شما فراهم آورد. ساخت فروشگاه اینترنتی با یک استراتژی و هدف مشخص باعث رشد کسب و کار شما می‌شود. یک فروشگاه اینترنتی به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته می‌تواند فعال باشد و یک دارایی مارکتینگ بسیار با ارزش است. حتماً پیش خود فکر می‌کنید که چگونه می‌توان یه فروشگاه اینترنتی خوب طراحی کرد.

طراحی فروشگاه اینترنتی چگونه کسب و کار شما را دگرگون خواهد کرد؟

ساخت و طراحی فروشگاه اینترنتی

ساخت فروشگاه اینترنتی و طراحی سایت فروشگاهی یکی از اثربخش‌ترین راه‌های کسب درآمد کلان به شمار می‌رود. اما از کجا باید شروع کرد؟ خبر خوب این است که دیگر لازم نیست تا پول، زمان یا دانش فنی قابل توجهی را صرف طراحی یا ساخت یک فروشگاه یا سایت اینترنتی کنید. امروزه با استفاده از سایت‌های فروشگاه‌ساز آنلاین به راحتی می‌توانید یک فروشگاه اینترنتی خوب و مطابق با اهداف و استانداردهای خوب داشته باشید.

گام اول

اولین گام پیدا کردن یک وب‌سایت فروشگاه‌ساز آنلاین مناسب است. یک فروشگاه‌ساز آنلاین در واقع یک نرم‌افزار آنلاین است که امکان ساخت فروشگاه اینترنتی مختص به خودتان را فراهم می‌آورد. بدون اینکه نیاز به مهارت‌های تخصصی پیشرفته یا دانش کدگذاری کامپیوتر داشته باشید. تنها ابزار مورد نیاز اینترنت و یک ایده تجاری عالی است!

سایت‌های فروشگاه‌ساز آنلاین بسیار زیادی امروزه فعالیت می‌کنند که برخی از آن‌ها بسیار ارزان و برخی دیگر گران قیمت هستند، برخی قابل اعتماد و برخی غیرحرفه‌ای می‌باشند. در ابتدا باید هدف خود را تعیین کنید و با توجه به آن سایت مطلوب فروشگاه‌ساز آنلاین را پیدا کنید. اگر فروشگاه شما در مقیاس بزرگ است ممکن است به پلتفرم‌های قوی‌تر نیاز داشته باشید و اگر تنها یک سایت کوچک برای فروش تعداد اندکی محصول می‌خواهید، شاید پلتفرم‌های ساده‌تر مناسب شما باشد. به خاطر داشته باشید که سایت‌های مختلف از ویژگی‌های متفاوتی هم برخوردارند و به همین دلیل باید ابتدا استراتژی خود را مشخص نمایید.

پس از انتخاب یک فروشگاه‌ساز آنلاین ایده‌آل باید برنامه خود را پیاده‌سازی کنید و قالب مد نظر برای طراحی فروشگاه اینترنتی خود را انتخاب نمایید. فراموش نکنید که قالب انتخابی را باید مختص به خودتان بسازید. عواملی همچون اندازه، رنگ، تصاویر و نحوه چیدمان محصولات را مختص به فروشگاه خودتان تعیین کنید.

ابزار تبدیل

یک سایت اینترنتی ظرفیت چشمگیری برای تبدیل یک کسب و کار ورشکسته به یک کسب و کار موفق و پیروز در رقابت بازار دارد. پس برای بهره‌مندی از این منبع درآمد شگفت‌انگیز سعی کنید از ابزار خوب و حرفه‌ای استفاده نمایید. طراحی سایت فروشگاهی یکی از بهترین اقداماتی است که می‌توانید برای بهبود روند صعود کسب و کار خود انجام دهید. نه تنها ظرفیت فروش شما را افزایش می‌دهد، بلکه به نحوی باورنکردنی اعتبار و شهرت کسب و کار شما را هم افزایش می‌دهد. با طراحی فروشگاه اینترنتی می‌توانید در سرتاسر جهان فعالیت کنید، 24 ساعت شبانه‌روز و 7 روز هفته و حتی زمانی که خواب هستید هم کار کنید!