سئو

زمانی که در یک موتور جستجوگر، یک جستجو را انجام می دهید و دکمه ی enter را می فشارید، یک لیست نتایجی از وب سایت ها که شامل جستجوی شما نیز است به شما می دهد. معمولا کاربرها از سایت هایی بازدید می کنند که در ابتدای لیست نتایج واقع شده است.

اگر بخواهید بدانید چرا یک سری از سایت ها در ابتدای این لیست قرار دارند و یک سری در نتایج پایین تر قرار دارند، لازم است بدانید که دلیل این آن است که یک سری از نظر تکنیکی بیشتر روی بخش بهینه سازی سایت از نظر موتورهای جستجو یا همان SEO بیشتر کار کردند.

سئو یا SEO چیست؟

SEO مخفف کلمه ی Search Engin optimization است که در واقع معنای آن بهینه سازی سایت از نظر موتورهای جستجوگر می باشد. SEO یک روش است که به موتورهای جستجو کمک می کند سایت خود را بالاتر از میلیون ها سایت دیگر در پاسخ به یک پرس و جو جستجو پیدا کند و سایت شما را رتبه بندی کند. بنابراین SEO به شما کمک می کند تا از موتورهای جستجو ترافیک دریافت کنید.

موتورهای جستجوگر چگونه کار می کنند:

حقیقتی که در ابتدا باید بدانید این است که موتورهای جستجوگر، انسان نیستند. در حالی که این ممکن است برای همه واضح باشد، تفاوتی بین اینکه چگونه انسان ها و موتورهای جستجوگر صفحات وب را مشاهده می کنند وجود دارد. برخلاف انسان ها، موتورهای جستجوگر متن خوان هستند.

با وجودی که تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت است، موتورهای جستجوگر به دور از موجودات هوشمند هستند که بتوانند زیبایی یک طراحی را احساس کنند یا از صداها و حرکت در فیلم لذت ببرند. در عوض خزیدن در وب موتورهای جستجوگر، به دنبال موارد خاص سایت (به طور عمده متن) برای دریافت ایده هایی درباره سایت می پردازند. موتورهای جستجو برای انجام نتایج جستجو – کاوش (crawling)، نشان دادن (indexing)، پردازش (processing)، محاسبه ارتباط (calculating relevancy)، چندین فعالیت را انجام می دهند.

نمونه کارهای بینا

بهینه سازی شده سئو

برای دریافت مشاوره، شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

محصولات و خدمات طراحی سایت
Tags: SEO / بهبود سئو / بهینه سازی سئو / سئو