برای تولید محتوا دست به کار شوید

در دنیای متفاوت امروز که در هر لحظه همه چیز در حال به روز رسانی می باشد، تولید محتوا تخصصی نباید به دست افراد غیر انجام شود. پیشه و تخصص ما همانند ستون خیمه است. پس نباید به راحتی، توصیف این ستون خیمه را به دست افرادی بسپاریم که هیچ دانش عمیقی درباره ی این اصل ندارند. پس می توان گفت که هر کسی استاد کار خودش است.

پایه اصلی یک طراحی سایت قوی، محتوای ارزشمند است. محتوا همان چیزیست که به یک سایت زیبا، هویت می بخشد. تولید محتوا به قدری مهم است که بارها و بارها درباره ی آن صحبت کردیم. از نحوه نوشتن مقاله تا تهیه انواع محتوای بصری و پادکست ها. مفهوم این خوراک ( چه متنی و چه تصویری) را هیچ کس نمی تواند به خوبی صاحب آن توصیف کند.

در مشاورین انفورماتیک بینا، تجربه ثابت کرده است که دریافت نتیجه بهتر از طراحی سایت و رنکینگ گوگل در قبال تامین محتوای مناسب، مربوط، تخصصی و درخور موضوع سایت می باشد. این یعنی آن دسته از صاحبان کسب و کارها که با تکیه بر دانش شغلی و تجربه شخصی حاصل از سال ها کار و تلاش بدست آورده اند، بسیار بهتر می توانند تولید محتوا یا همان  خوراک مناسب برای وب سایت، طراحی و تولید کنند.

حالا چرا این روش به سایت کمک می کند؟

الگوریتم های شریک تجاری همه ما، یعنی همان گوگل، به صورتی طراحی شده اند که بر طبق آن، ربات های گوگل به وب سایت های ما سر میزند. وظیفه این ربات ها بررسی همه جانبه صفحات سایت است. یکی از بررسی ها مربوط به محتوای صفحه است.

ربات ها صفحات سایت را از جنبه محتوا بررسی می کنند و آن را با قوانین محتوای گوگل انطباق می دهند. این قوانین گوگل در اصل حاصل بررسی رفتار کاربران در فضای مجازی است و این بررسی باعث به وجود آمدن یک سری استانداردها در ارتباط با محتوا و تجربه کاربر شده است. این استانداردها حاصل رفتار ما کاربرها است.

تولید محتوا

این محتوا باید ویژگی هایی را دارا باشد که تعدادی از آن ها را نام می بریم:

  • سئو : محتوای ما باید از نظر جنبه های سئو منطبق با قوانین گوگل باشند. انطباق هایی مثل نوع کلمه کلیدی، تکرار آن، تایتل و زیر تایتل ها، علائم نگارشی و…
  • استفاده ازمحتواهای بصری. مثل تصویر مرتبط و طراحی شده که خود قوانینی را دارا می باشد.
  • اتصال ها: لینک های داخلی و خارجی و بک لینک ها که به اعتبار سایت کمک بسیاری می کند.
  • مدت زمان حضور کاربرانی که وارد صفحه می شوند.
  • و از همه مهم تر میزان کاربردی بودن محتوای صفحه و ارتباط آن با موضوع اصلی وب سایت. کاربردی بودن این بند از طریق منابع مشخص شده، مشابه و مرتبط با وب سایت قابل کنترل است.

اعتبار تولید محتوا تخصصی

پس هرچقدر محتوای صفحه کمتر به تخصص سایت شباهت داشته باشد و از اعتبار کمتری بهره ببرد، نتیجه آن می شود که کاربر زمان کمتری را صرف مطالعه و مشاهده آن می کند؛ در اینجا همه چیز دست به دست هم می دهد تا ربات های گوگل تشخیص دهند مطالب سایت کم ارزش هستند. پس خیلی نیازی نیست تا در صفحات اول نمایش داده شوند.

این موضوع از یکی از صفحات سایت شروع شده و رفته رفته به دیگر صفحات سایت نیز سرایت می کند. در نتیجه تمام صفحات ایندکس شده شما در گوگل، مشکوک به بی اعتباری می شود و نهایت وب سایت شما به صفحات دیگر پرتاب خواهد شد.

بسیار از صاحبان کسب و کار به دلیل وجود مشغله فراوان، فرصت تولید محتوای مناسب و تخصصی را ندارند و آن را برون سپاری می کنند. محتوای دریافت شده به این شکل، شکل و شمایل خوبی دارند. ولی از نظر خوراک اصلی و اصالت موضوع ممکن است دور باشد.

این را هم در نظر بگیرید که وب سایت شما جایی برای نوشتن دلنوشته های شما نیست. هیچکس برای خواندن دلنوشته های شما، روی لینک وب سایت کلیک نمی کند.
کاربر برای دریافت اطلاعات ارزشمند به دنبال وب سایت ها می آید تا بتوانند مشکلی مشکلی را حل کند.

برای آشنایی با آپدیت جدید الگوریتم گوگل راجع به محتوا، کلیک کنید

نوشتن مقالات خوب و تولید محتوا تخصصی برای وب سایت، تخصص می خواهد. هیچکس مثل شما، استاد کار شما نخواهد بود.

امید رجبی

این نوشته منتشر شده در مقالات می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *