نقش محتوا در بهینه سازی وب سایت

هر صفحه وب سایت قطعا به محتوا یا content نیاز دارد . و افراد و موتورهای جستجو هم بدنبال صفحات با محتوای مورد نظرشان هستند. باید دقت داشته باشید که محتوای خوب محتوایی است که برای مردم نوشته شده باشد و نه برای موتور های جستجو .در واقع محتوایی خوب است که به نیاز بازدیدکننده پاسخ دهد مشکلاتش را حل کند و سوالاتش را پاسخ دهد. ولی درمقابل محتوای بد تنها برای موتور جستجو نوشته شده است و حتی اگر باعث تشویق بازدیدکننده به بازدید از سایت هم شود هیچ کاری در آنجا انجام نمیدهد و سریع صفحه را ترک میکند.
نکته: هرگز محتویات غیر واقعی و جعلی درسایت خود قرار ندهید.

محتویات وب سایت باید برای کاربران و گوگل جذاب باشد

انواع محتویات

تهیه محتوا بر اساس طراحی وب سایت و طراحی وب سایت بر اساس محتوا همیشه همراه هم بوده اند و در واقع جزئی جدا ناپذیر از یکدیگر هستند . همیشه هر نوع صفحه به نوع خاصی از محتویات نیاز دارد بنابراین کلید واژه های متفاوتی هم خواهند داشت .

محتوای هر صفحه در واقع نقطه ای است که ما میتوانیم کاربرانی که از طریق جستجو ما را پیدا کرده اند را در وب سایت خود نگه داریم. باید توجه داشت کاربرانی که ما را از طریق جستجو پیدا میکنند شناختی از ما ندارند. پس باید در اولین ورود اعتماد آنها را با ارائه محتوای درست و واقعی جلب کرد. این کار با استفاده از کلیدواژه ها در متن صفحات انجام میشود. در واقع کاربران با مشاهده کلیدواژه ها در متن صفحه مطمئن میشوند مسیر را درست آمده اند.

معمولا تمام وب سایت صفحه اصلی، اخبار،محصولات را دارند و از آنجایی که صفحه اصلی اهمیت بالایی برای موتورهای جستجو دارد میتوانید کلی ترین و رقابتی ترین کلید واژه ها را در آن قرار دهید.

Home page یا صفحه اصلی که کاربران را بازدید از دیگر بخش های اصلی سایت دعوت میکند، صفحات مربوط به صفحات اصلی صفحاتی هستند که بخش های اصلی پیمایش به آنها لینک شده است. این صفحات هم برای موتورهای جستجو اهمیت بالایی دارند.

صفحات زیر گروه هم محتویاتی شبیه صفحات اصلی خواهد داشت. یا این تفاوت که جزییات بیشتری نمایش میدهند و به همین ترتیب وقتی به لایه های زیرین سایت وارد میشویم میتوان برای هریک از محصولات یا خدمات صفحه ای مجزا ایجاد کرد. و همچنین میتوان بنای محتویات هر صفحه را بر اساس کلید واژه های کمتر رقابتی ایجاد کرد به طور مثال نام محصولات یا خدمات

صفحات جانبی: صفحاتی که لزوما برای فروش نیستند و معمولا اطلاعاتی هستند مانند صفحات اخبار، درباره ما، مقالات و… توصیه میشود قبل از ایجاد محتوا این صفحات ابتدا تحقیقاتی در مورد کلیدواژه های مناسب انجام داد و سپس اقدام به ایجاد محتای این صفحات نمود. در این صفحات ، صفحه درباره ما یا about us اهمیت زیادی از نظر SEO دارند زیرا همیشه در قسمت پیمایش صفحه نخست وجود دارد. بنابراین میتواند حاوی کلیدواژه های کلی برای معرفی کارشما باشد.

در کنار این صفحات ، صفحاتی وجود دارند که نیازی به بهینه سازی ندارند مانند صفحه ارتباط با ما ، ما نمیخواهیم کاربر با یافتن این صفحات مستقیما وارد این صفحات شوند و بی اطلاع از موضوع گیج شود . هدف این است که شخصی که از طریق جستجو وب سایت را میابد با مراجعه به صفحه جستجوو شده از اطلاعات سایت اطمینان پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *