گیمیفیکیشن

گیمیفیکیشن امروزه از مهمترین شیوه های جذب و حفظ مشتری می باشد. در دنیای امروز که هر شخص درگیر مسئله های روزمره است، یک اتفاق اجتماعی یا سرگرمی از جانب محیط خارجی می تواند بسیار جذاب واقع شود. اتفاق هایی نظیر انجام فعالیت های زیست محیطی که مورد پسند همه است و می تواند جوایزی را در پی داشته باشد. گیمیفیکیشن یک روش نیست. مجموعه ای از روش هاست.

گیمیفیکیشن چیست؟

گیمیفیکیشن یا بازی سازی یکی از شیوه های موثر در جذب مخاطب است. به این صورت که مخاطب پس از برخورد با موضوع گیمیفیکیشن، شیفته ی انجام آن می شود در قبال انجام صحیح آن، دستاوردی را دریافت می کند.
هنر طراحی گیمیفیکیشن بسیار مهم است و باید به صورت حرفه ای و مورد پسند مخاطب در بستری مناسب ارائه شود. گیمیفیکیشن ها در فضای مجازی کم نیستند و طرفداران بسیاری را پی دارد. بعضی از برنامه های شبکه های اجتماعی نیز نظیر اینساگرام بر مبنای گیمیفیکیشن طراحی شده اند. جوایز پر طرفدار این برنامه عبارت اند از تعداد لایک، کامنت، فالوور و…

با گیمیفیکیشن چه کاری می توان انجام داد؟

استفاده از سیستم بازی سازی در فرایند باشگاه مشتریان بسیار کارآمد می باشد. همچنین از آن می توان در برندسازی برای جلب توجه مخاطب نسبت به یک برند جدید استفاده کرد. گیمیفیکیشن یکی از شیوه های بازاریابی نوین است که بازدهی آن نسبت به هزینه کرد بسیار بالا می باشد.

برای مشاهده کارگاه آموزشی گیمیفیکیشن کلیک کنید

نمونه کارهای بینا

با طراحی گیمیفیکیشن

برای دریافت مشاوره، شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

محصولات و خدمات طراحی سایت
Tags: بازی سازی / بازی وار سازی / باشگاه مشتریان / گیمیفیکیشن