شبکه های اجتماعی

اصول توسعه بازار و برقراری ارتباط

وقتی همه دست به گوشی می شوند!

در دنیایی زندگی می کنیم که اخبار موجود در شبکه های اجتماعی با سرعتی نظیر سرعت نور منتشر می شود و گاها اثر گذاری بسیار زیادی دارند. این موضوع نشان دهنده آن است که روابط غیر رسمی موجود در شبکه های اجتماعی، دارای قدرت و توانایی بسیار زیادی است.

کاربران شبکه های اجتماعی قابلیت دسته بندی دارند ولی در حالت کلی، این کاربران برای تفریح به این شبکه ها مراجعه می کنند و می خواهند بخشی از زمان استراحت خود را در این موقعیت سپری کنند. یعنی در یک استراحت، قابلیت پردازش را فعال می کنند. پس در این میان اگر با موضوع جالب توجهی برخورد کنند، به آن جذب می شوند و آن را درک می کنند.

دسته بندی کاربران بر اساس نوع شبکه های اجتماعی به شرح زیر است:

اینستاگرام:

محبوب ترین شبکه اجتماعی تصویر محور که به راحتی با مخاطب خود ارتباط برقرار کرده است. بر طبق آمار سال 1398، اپلیکیشن اینستاگرام دارای 44 میلیون کاربر ایرانی است که به نوبه خود فوق العاده است و دارای بالاترین میزان کاربر نسبت به سایر شبکه های اجتماعی است.
کاربران در این شبکه برای تفریح، تولید محتوا، مشاهده سریع اخبار داخلی و بین الملل، آموزش دیدن و بسیاری نیز با برخورد به یک کالا یا خدمات، به رفع نیاز خود می پردازند.
برگزاری کمپین های مختلف تبلیغاتی، محتوایی و آموزشی به همراه گیمیکیشن های کارشناسی شده، بازخورد عالی را برای شبکه اینستاگرامی شما به همراه دارد.

اینستاگرام
لینکدین

لینکدین:

محل حضور صاحبان کسب و کار و در اصل یک شبکه ی کسب و کار محور است و در این زمینه به صورت حرفه ای عمل می کند. در آن می توان با مشتریان و یا متخصصان حوزه های مختلف گفت و گو کرد. کاربران شبکه ی لینکدین برای تفریح یا وقت گذرانی و یا حتی گذری به آن رجوع نمی کنند. بلکه تمام آن ها به صورت هدفمند عمل می کنند.

جنس محتوا، شیوه ی به اشتراک گذاری و راه های ارتباطی قدری متفاوت است. در لینکدین می توان ارتباطات قوی و کارآمد ساخت، برند شخصی یا پرسنال برندینگ داشت، نظرات افراد متفاوت را درباره ی موضوعات مختلف خواند (خود به نوعی راه انجام تحقیقات بازار است) و موقعیت‌های شغلی و پیشنهادات ویژه و جدید یافت.

یوتیوب:

شبکه‏‏ ی اجتماعی یوتیوب از ابتدای عرضه‏ ( 2005) تا حالا، به یک منبع رسانه‏ ای کاملا مدرنی تبدیل شده است که همین الان با بیش از 2400 کانال، ویدیوها را به دست یک میلیارد مشترک می‏ رساند. بر اساس سیستم رتبه بندی سایت الکسا، این شبکه اجتماعی در رتبه دوم ترافیک سایت های جهان قرار دارد.

بازاریابی محتوای بر اساس محتوای ویدئویی، ارزش سرمایه ‏گذاری فراوانی دارد که یوتیوب، به عنوان عاملی کلیدی در این زمینه مطرح شده است. ارتباط تنگاتنگ شبکه ی یوتیوب با سیستم گوگل، بستر اجتماعی و تأثیرگذاری برای بازاریابی و تجارت فراهم کرده است. بر این اساس، ساختار بسیار مناسبی را برای راه اندازی بازاریابی ویدیویی ایجاد کرده. ساخت و تهیه ی یک محتوای ویدیویی و انتشار آن در یوتیوب، روشی بی‏نظیر برای تقویت و اعتبار کسب و کارهای آنلاین است.

یوتیوب

اهمیت توسعه کسب و کار ها در شبکه های اجتماعی:

قدرت روابط غیر رسمی به قدری زیاد است که می توان با استفاده از آن، شیوه ی اجرای یک بیزینس پلن را تغییر داد. از این قدرت نباید چشم پوشی کرد. چرا که با استفاده از راحتی و آرامش نهفته در آن می توان سطح ارتباطات یک کسب و کار را گسترش داد، به مشتریان جدید تر دست پیدا کرد، مشتریان فعلی را با بیان رضایت بخش تری حفظ نمود و همچنین با پتانسیل هایی که در این شبکه ها وجود دارد، برای بازاریابی و معرفی کالا و خدمات، مسیر هموارتر و کم هزینه تری پیش رو داریم. این امتیازات در کنار صرفه جویی در وقت برای رسیدن به مقصود کسب و کار، همان چیزی است که میخواهیم به آن دست پیدا کنیم.

آپارات

آپارات:

آپارات پلتفرمی مشابه یوتیوب است که کاملا ایرانی می باشد. یک سیستم محتوایی ویدیو که با توجه به فرهنگ ایران طراحی و کنترل می شود و این تطابق، زمینه را برای انجام ویدیو مارکتینگ در ایران فراهم می کند.
طی آمار منتشر شده در سه ماهه اول سال 1399، تعداد 45 میلیون کاربر یکتا از وب سایت آپارات دیدن کرده اند. و این آمار خبر از یک پلتفرم مناسب جهت حضور کسب و کارها و انجام شیوه های دیجیتال مارکتینگ با بازدهی بالا می دهد.

فیسبوک:

فیسبوک یکی از قدیمی های شبکه های مجازی است که این امکان را دارد ارتباط مناسبی با بازارهای خارجی برقرار کند. ارتباط فیسبوک با سایر شبکه های اجتماعی، این امکان را فراهم می کند که محتوای مناسبی را برای آن ها بارگزاری کنیم.
فیسبوک یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی گسترده در سراسر جهان است و این خود یک امتیاز مثبت به حساب می آید.

فیسبوک
پینترست

پینترست:

پینترست یکی از آخرین شبکه های اجتماعی ، مبتنی بر عکس است که بسیار مورد توجه قرار گرفته و به یکی از قطب های انتشار عکس در دنیا تبدیل شده است .
پینترست خود را یک «پین‌بورد مجازی» می داند و این تعریف برخلاف بیشتر توصیف هایی که سایت ها از خود ارایه می دهند، کاملا بجا و مناسب است.
پینترست محل مناسبی برای انتشار تصاویر باکیفیت است که ممکن است مورد نیاز دیگران نیز باشد. اگر کسب و کار شما به گونه ای است که با تصاویر سروکار دارید، پینترست فضای مناسبی برای فعالیت شما نیز خواهد بود.

مشاهده ی مقاله ی ارتباط وبسایت و شبکه های اجتماعی :

شبکه های اجتماعی همانطور که گفته شد دارای مخاطب بسیار بیشتری هست. چرا؟ چون که کاربر می تواند با نصب یک اپلیکیشن به راحتی به صورت مستقیم وارد شبکه شود و از محتواها و اطلاعات تولید شده ی آن استفاده کند و هر زمان که خسته شود، آن را می بندد. در نتیجه حضور کاربران در شبکه های اجتماعی مخصوصاً اینستاگرام بسیار زیاد است.

دریافت نمادهای الکترونیکی، توضیحات بیشتر راجع به نوع مجموعه، نوع فعالیت، گواهینامه های کسب شده، تقدیرنامه ها، اطلاعات تماس به صورت واضح و شفاف از جمله آدرس، شماره تلفن، ایمیل و همچنین ارائه آدرس دیگر شبکه های اجتماعی در وب سایت بسیار مفید است.

جهت مشاهده ی کامل مقاله، بر روی آن کلیک کنید.

شیوه فعالیت در شبکه های اجتماعی

انفورماتیک بینا با سال ها تجربه در زمینه فعالیت کسب و کارها در فضای مجازی، خدمات مربوط به شبکه های اجتماعی را در کنار خدمات مربوط به طراحی سایت ارائه می کند تا یک پکیج کاملی از زمینه های قابل رشد و فعالیت برای کسب و کارها، به جهت گسترش بازار آن ها و دستیابی به مشتریان جدید و از همه مهم تر به روز کردن شیوه ی تجارت با ابزارهای دیجیتال، ارائه می کند.
اتفاقاتی که در این پکیج رقم می خورد عبارت است از:
-آنالیز مخاطبان کسب و کار مورد نظر و تولید محتوا متناسب با شخصیت مخاطبان
-یکی از پایه های اصلی حضور در شبکه های اجتماعی، تولید محتوا است. انفورماتیک بینا مفتخر است که با امکانات و تجربه ای که در اختیار دارد، توانایی تولید محتوا را از صفر تا 100 داراست. این محتوا شامل عکاسی و فیلمبرداری اختصاصی و دوره ای، طراحی محتوا بر اساس استانداردهای هر شبکه اجتماعی، طراحی قالب و تمپلیت، انواع اینفوگرافیک و … است.
-طراحی و تنظیم تقویم محتوایی که تحت عنوان یک نقشه راه، مسیر را روشن می کند.

جهت دریافت مشاوره در راستای مدیریت شبکه های اجتماعی، با شماره 02188807724 تماس حاصل فرمایید.