نقش محتوا در بهینه سازی وب سایت | مشاورین انفورماتیک بینا

هر صفحه وب سایت قطعا به محتوا یا content نیاز دارد . و افراد و موتورهای جستجو هم بدنبال صفحات با محتوای مورد نظرشان هستند. باید دقت داشته باشید که محتوای خوب محتوایی است که برای مردم نوشته شده باشد و نه برای موتور های جستجو در واقع محتوایی خوب است که به نیاز بازدیدکننده پاسخ دهد مشکلاتش را حل کند و سوالاتش را پاسخ دهد. ولی درمقابل محتوای بد تنها برای موتور جستجو نوشته شده است و حتی اگر باعث تشویق بازدیدکننده به بازدید از سایت هم شود هیچ کاری در آنجا انجام نمیدهد و سریع صفحه را ترک میکند.
نکته: هرگز محتویات غیر واقعی و جعلی درسایت خود قرار ندهید.

محتویات وب سایت باید برای کاربران و گوگل جذاب باشد
انواع محتویات

تهیه محتوا بر اساس طراحی وب سایت و طراحی وب سایت بر اساس محتوا همیشه همراه هم بوده اند و در واقع جزئی جدا ناپذیر از یکدیگر هستند . همیشه هر نوع صفحه به نوع خاصی از محتویات نیاز دارد بنابراین کلید واژه های متفاوتی هم خواهند داشت . محتوای هر صفحه در واقع نقطه ای است که ما میتوانیم کاربرانی که از طریق جستجو ما را پیدا کرده اند را در وب سایت خود نگه داریم باید توجه داشت کاربرانی که ما را از طریق جستجو پیدا میکنند شناختی از ما ندارند پس باید در اولین ورود اعتماد آنها را با ارائه محتوای درست و واقعی جلب کرد این کار با استفاده از کلیدواژه ها در متن صفحات انجام میشود در واقع کاربران با مشاهده کلیدواژه ها در متن صفحه مطمئن میشوند مسیر را درست آمده اند.

معمولا تمام وب سایت صفحه اصلی، اخبار،محصولات را دارند و از آنجایی که صفحه اصلی اهمیت بالایی برای موتورهای جستجو دارد میتوانید کلی ترین و رقابتی ترین کلید واژه ها را در آن قرار دهید.

Home page یا صفحه اصلی که کاربران را بازدید از دیگر بخش های اصلی سایت دعوت میکند. صفحات مربوط به صفحات اصلی صفحاتی هستند که بخش های اصلی پیمایش به آنها لینک شده است. این صفحات هم برای موتورهای جستجو اهمیت بالایی دارند. صفحات زیر گروه هم محتویاتی شبیه صفحات اصلی خواهد داشت یا این تفاوت که جزییات بیشتری نمایش میدهند و به همین ترتیب وقتی به لایه های زیرین سایت وارد میشویم میتوان برای هریک از محصولات یا خدمات صفحه ای مجزا ایجاد کرد. و همچنین میتوان بنای محتویات هر صفحه را بر اساس کلید واژه های کمتر رقابتی ایجاد کرد به طور مثال نام محصولات یا خدمات

نقش محتوا در بهینه سازی وب سایت | مشاورین انفورماتیک بینا

صفحات جانبی: صفحاتی که لزوما برای فروش نیستند و معمولا اطلاعاتی هستند مانند صفحات اخبار، درباره ما، مقالات و… توصیه میشود قبل از ایجاد محتوا این صفحات ابتدا تحقیقاتی در مورد کلیدواژه های مناسب انجام داد و سپس اقدام به ایجاد محتای این صفحات نمود. در این صفحات ، صفحه درباره ما یا about us اهمیت زیادی از نظر SEO دارند زیرا همیشه در قسمت پیمایش صفحه نخست وجود دارد بنابراین میتواند حاوی کلیدواژه های کلی برای معرفی کارشما باشد. در کنار این صفحات ، صفحاتی وجود دارند که نیازی به بهینه سازی ندارند مانند صفحه ارتباط با ما ، ما نمیخواهیم کاربر با یافتن این صفحات مستقیما وارد این صفحات شوند و بی اطلاع از موضوع گیج شود . هدف این است که شخصی که از طریق جستجو وب سایت را میابد با مراجعه به صفحه جستجوو شده از اطلاعات سایت اطمینان پیدا کند .

لطفا برای مشاوره خصوصی از طریق لینک زیر اقدام کنید

مشاوره خصوصی

نظرات (0)

نظری برای این مطلب ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

پیوست ها (0 / 1)
Share Your Location

مطالب مرتبط

نقش محتوا در بهینه سازی وب سایت | مشاورین انفورماتیک بینا

طول دامنه

نقش محتوا در بهینه سازی وب سایت | مشاورین انفورماتیک بینا

۷ نوآوری بزرگ متحول کننده

نقش محتوا در بهینه سازی وب سایت | مشاورین انفورماتیک بینا

بازاریابی ایمیلی

آدرس: تهران - خيابان ولیعصر (عج) - بالاتر از طالقانی - مركز كامپیوتر ايران -
طبقه دوم - واحد ٢١٩

تلفن: 88807724 - 021

تلفن: 4070200 - 0912

نقش محتوا در بهینه سازی وب سایت | مشاورین انفورماتیک بینا
logo-samandehi

“مشاورین انفورماتیک بینا رایانه پژوهش در سال 1378 با هدف ایجاد یک مجموعه حرفه ای و کارامد در صنعت ICT کشور تأسیس گردید. مؤسسین شرکت همواره مهمترین مأموریت بینا را یاری رساندن به مشتریان در تصمیم گیری صحیح و انتخاب راه حل مناسب در حوزه ICT در نظر گرفتند. ما با مطالعات و تحقیقات مستمر و حساسیت به تغییرات اجتماعی اقتصادی همواره برنیازهای مشتریانمان تمرکز کرده ایم و با ایجاد بستری مناسب جهت بهره گیری از مجرب ترین مشاوران و کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات همواره در تلاش هستیم تا بهترین خدمات را با بالاترین کیفیت ارائه دهیم.