چرا آموزش مجازی | مشاورین انفورماتیک بینا

سیستم مدیریت آموزش (LMS)

در سال‌های اخیر با توجه به بالا رفتن سرعت ارتباطی کاربران خانگی و اداری، سیستم‌های ویدیو کنفرانس کم کم جای خودشون رو به سامانه‌های وب کنفرانس (Web Conferencing) دادن. در وب کنفرانس دیگر نیازی به تجهیزات سخت افزاری گران قیمت، پهنای باند بالا، IPاختصاصی و محدودیت کاربران نیست. به همین دلیل وب کنفرانس در اکثر جلسات کاری،‌ سیمنارها،‌ آموزش‌های الکترونیکی آنلاین و … قابل استفاده است.

استراتژی های آموزش الكترونیكی

روش های مختلف پیاده سازی آموزش الكترونیكی در سازمان ها:

 • توسعه توسط تیم نیروی انسانی در سازمان
 • ایجاد یك بخش آموزش الكترونیكی در سازمان
 • برونسپاری بصورت یك پروژه
 • برونسپاری اشتراکی هدفمند
 • استفاده از امكانات موجود بیرونی

چند نکته برای انتخاب استراتژی:

 • حجم کار
 • هدف
 • فلسفه آموزشی و استراتژی
 • در دسترس بودن منابع
 • بودجه
 • محدودیت های پیاده سازی

مزایای آموزش مجازی در سازمان ها:

 • كاهش هزینه های آموزش و بهسازی منابع انسانی

 • بهبود كیفیت و اثربخشی آموزش های سازمانی

 • توانمندسازی فردی و حرفه ای منابع انسانی

 • جانشین پروری و ایجاد شبكه نسل جدید مدیران شایسته

 • نظارت دقیق و هدفمند بر فرآیند و خروجی آموزش ها

 • وسیع، هدفمند و شفاف بودن ارتباط بین فردی و بین گروهی

 • ایجاد و تقویت فرهنگ یادگیری حرفه ای و تسهیم دانش در سازمان

 • افزایش قابلیت تصمیم گیری صحیح و سریع در سطوح مختلف سازمان

 • ایجاد مرجعی برای ثبت، گردش و انتقال دانش سازمانی در طول عمر سازمان

 • كاهش احتمال از دست دادن فرصت ها

 • برنامه ریزی و برگزاری شخصی تر، دقیق تر، آسان تر و انعطاف پذیرتر فعالیت های آموزشی

مزایای آموزش مجازی

بهبود هزینه های آموزش:

شما هزینه های تولید ثابت را به تعداد دفعات استفاده از محتوا تقسیم کرده اید. همچنین در آموزش الکترونیکی هزینه های رفت و آمد را کاهش داده و بر کیفیت عملکرد و تاثیرگذاری آموزش افزوده اید.

کاهش هزینه های تجهیزات:

فرض کنید می خواهید مدیریت و چگونگی به ترتیب قراردادن تجهیزات در یک محیط استریل مثل اتاق عمل را در یک دوره آموزش دهید. اگر بخواهید از یک محیط واقعی استفاده کنید باید هزینه زیادی بپردازید. اگر بخواهید از یک محیط ساختگی و شبیه سازی شده استفاده کنید، هم کار زیادی می برد و هم نیازمند تهیه تجهیزاتی است که هر دو هزینه بر خواهند بود. با ساخت یک محیط مجازی می توانید به فراگیر امکان تست و تمرین را بدهید بدون آنکه نیاز به صرف هزینه برای راه اندازی، استفاده و پاکسازی محیط داشته باشید.

افزایش بهره وری:

از آنجا که آموزش الکترونیکی محدود به مناطق جغرافیایی و زمان نیست، شما می توانید تأثیر آموزش روی محصول (محتوا) خود را با آموزش قشر زیادی از مردم در نقاط مختلف جغرافیایی با دوره های آموزشی کوتاه مدت بفهمید. همچنین با توجه به اقتصاد فعلی، شما یادگیری بیشتری را با پرداخت هزینه کمتر به فراگیران داده اید. بنابراین آموزش الکترونیکی یک راه عالی برای دادن ابزار و مهارت مورد نیاز مردم برای بالا بردن کاراییشان است.

دسترسی بلادرنگ:

در یک آموزش زنده و حضوری همه شرکت کنندگان باید برنامه و زمانبندی درسی و کلاسی خود را در تقویم آموزشی داشته باشند. آموزش الکترونیکی این موضوع را حذف کرده است زیرا دروس در هر زمان در دسترس بوده و می توان آن ها را مطالعه کرد. در آموزش الکترونیکی دسترسی به دروس حتی می تواند بدون اتصال به اینترنت صورت گیرد. در این حالت فراگیر محتوای درسی را در حالت آفلاین هم می تواند ببیند و برای ارسال تکالیف و یا برقراری ارتباط تعاملی بعد از مطالعه محتوا به اینترنت متصل شود.

آزادی برای شکست:

در یک آموزش واقعی شکست و اشتباه از سمت فراگیر طبیعی است. اما در یک کلاس حضوری با تعدادی فراگیر هیچ کس دوست ندارد اشتباه کند و معمولا فراگیران از ترس اشتباه بودن عقاید و نظرات خود سکوت کرده و به تست و خطا نمی پردازند. آموزش الکترونیکی به فراگیر اجازه می دهد بدون ترس اشتباه کند. این امر شجاعت اکتشاف و تست عقاید را در وی پرورش می دهد. با نشان دادن بازخورد درست به تست فراگیر می توانیم محیط آموزشی خلاقی را ایجاد کنیم. در بدترین حالت ایجاد محتوا فراگیر می تواند تست را از ابتدا آغاز کند. کاری که اغلب نمی توان در آموزش حضوری انجام داد.

شخصی سازی آموزش:

مشابه انتخاب های مختلف ما در زندگی مثلا خرید ماشین با اشکال ظاهری و کارایی متفاوت، فراگیران آموزش نیز خواهان داشتن کنترل و اختیار در امر یادگیری و مطالعه محتوای درسی می باشند. آموزش الکترونیکی بر خلاف آموزش حضوری این کنترل و اختیار را در زمینه های مختلف یادگیری به فراگیر ارائه می دهد.

معایب آموزش الکترونیکی:

 1. بزرگترین ایراد مطرح شده بر این نوع آموزش آن است که امکان تعامل حضوری استاد و دانشجو فراهم نیست که البته با گذاشتن تعدادی جلسه حضوری در طول ترم امکان رفع اشکال را نیز فراهم می نمایند که این مشکل بسیار کم رنگ تر می شود .
 2. سرعت شبکه ممکن است کم باشد این اشکال هم با انتخاب خطوط پر سرعت تر و یا استفاده از کافی نت های پرسرعت و یا قراردادن سرورهای کامپیوتری در شهرستان های بزرگ بهبود قابل ملاحظه خواهد داشت .ضمناً اگر به روند افزایش سرعت خطوط اینترنت و توسعه جهانی بیاندیشیم هر روز این مسئله کم رنگ تر می شود.
 3. آموزش آنلاین برای هرکسی مفید نیست. نظم و انضباط شخصی در آموزش آنلاین بسیار مهم است. اگر قادر به سازماندهی خودتان نیستید و یا سازمانتان منظم نیست، ممکن است آموزش آنلاین برایتان مفید نباشد. هم چنین برای شرکت در آموزش آنلاین باید مهارت های مدیریت زمان را تقویت کنید.
 4. در آموزش مجازی آشنایی با تکنولوژی بسیار مهم است. اگر با فناوری های روز آشنایی ندارید، شاید خوگرفتن با این نوع آموزش زمانبر باشد. هم چنین برای کسانی که سواد کافی ندارند، آموزش آنلاین مشکل ساز خواهد بود.

انواع آموزش های آنلاین:

آموزش آنلاین به دو نوع اصلی تقسیم می شود : همزمان و غیرهمزمان
آموزش «همزمان» به این صورت است که اطلاعات به صورت همزمان بین افراد ردوبدل می شود. برای مثال در کلاس های آنلاین شرکت کنندگان می توانند سوال بپرسند و در همان لحظه پاسخ خود را از استاد دریافت کنند.
آموزش «غیر همزمان» تبادل اطلاعات در یک لحظه صورت نمی گیرد. برای مثال ممکن است که شما کتاب، فیلم یا فایل صوتی را در کامپیوترتان آموزش ببینید و سپس با همکلاسی هایتان در انجمن های گفتگوی آنلاین به تبادل نظر بپردازید یا در آزمون های آنلاین شرکت کنید و یا تکالیف را ایمیل کنید. درواقع در این حالت شما تعیین می کنید که چه زمانی در کلاس شرکت کنید.

نظرات (52)

در مورد سایت coursera چه می دانید؟ در 5 خط توضیح دهید

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

در این سایت تعدادی لینک گذاشته شده که هریک برای آموزش آن لاین درس و رشته ای خاص می باشد.
برای مثال راجع به مدیریت مالی-فروشنده های چینی-زبان انگلیسی .....

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

Coursera از جمله سایتهایی است که می توان به یادگیری دوره های دانشگاههای معتبر دنیا بپردازد و تمام این دوره ها : رایگان و به روز هستند و تمامی دوره هایی که قرار است در طول یک سال آینده بصورت انلاین برگزار شوند را مشاهده کنید
این وب سایت دارای ۸۱...

Coursera از جمله سایتهایی است که می توان به یادگیری دوره های دانشگاههای معتبر دنیا بپردازد و تمام این دوره ها : رایگان و به روز هستند و تمامی دوره هایی که قرار است در طول یک سال آینده بصورت انلاین برگزار شوند را مشاهده کنید
این وب سایت دارای ۸۱ شریک آموزشی است که همه آنها دانشگاهها و آموزشگاههای معتبری هستند که دوره های آموزشی آنلاسن برگزار میکنند
هم اکنون ۴۸۰ دوره آموزشی آنلاین در این سایت وجود دارد که میتوان با ساخت یک حساب کاربری ثبت نام کرد و در زمان مشهص شده برای یلدگیری مطلب نورد نظر به این سایت مراجعه کرد
دوره ها شامل حساب اری. شیمی. ریاضی . کامپیوترو.....
دوره های رشته های اروپایی هم ارائه میشود

ادامه مطلب
  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

Coursera سرویسی است که در ابتدا با پشتیبانی دانشگاه Stanford راه اندازی شد و حالا پشتیبانی چندین دانشگاه معتبر را با خود دارد که علاوه بر Stanford باید اسامی Michigan، Princeton، Pennsylvania را نیز به لیست اضافه کرد که هر کدام از آن‌ها به نوبه...

Coursera سرویسی است که در ابتدا با پشتیبانی دانشگاه Stanford راه اندازی شد و حالا پشتیبانی چندین دانشگاه معتبر را با خود دارد که علاوه بر Stanford باید اسامی Michigan، Princeton، Pennsylvania را نیز به لیست اضافه کرد که هر کدام از آن‌ها به نوبه خود دانشگاه بزرگی هستند. یقینا این نوع از آموزش مدرکی برابر با مدرک اصلی یک دانشگاه در حالت عادی نخواهد داشت اما اعتباری که این دوره از آموزش‌های مجازی دارد تفاوت‌های بسیاری با دیگر آموزش‌های مجازی خواهد داشت.
تا کنون اکثر وب سایتهای آموزشی آنلاین تنها به ارائه course های محدودی از جمله علوم کامپیوتر، ریاضی و مهندسی می‌پرداختند، اما coursera هدفش رو ارائه اکثر courseهای دانشگاهی (100 course و بیشتر) با همکاری دانشگاه‌هایی مثل Johns Hopkins آمریکا، U of Edinburgh در اسکاتلند و در رشته‌های گوناگونی مثل؛ داروسازی، شعر و تاریخ و هنر و آموزش زیان های مختلف و....قرارداده است.
در سایت Coursera می‌توانید به دوره‌های بسیاری دسترسی داشته باشید که البته تاکنون بیشتر دوره‌ها در زمینه رشته کامپیوتر و نرم‌افزار است و به مرور زمان تکمیل می‌شوند. انتظار می‌رود که هر چند وقت یکبار دوره‌های جدیدی به سایت اضافه شوند تا دانشجویان بیشتری با گرایش‌ها و رشته‌های مختلف آموزش ببینند.
در Coursera هر هفته پیش از شروع کلاس‌ها ایمیلی ارسال خواهد شد تا شما را از شروع کلاس جدید مطلع سازد. شما هم به عنوان یک شاگرد، با رفتن به کلاس درس خود می‌توانید مطالب را به وسیله ویدئوها و ارائه‌های انجام شده فرا بگیرید.
به طورکلی این سایت شامل دوره‌های بسیاری از تاریخ موسیقی راک گرفته تا اصول فلسفه و کامپیوتر می‌باشد. دوره‌های این سایت باید در زمان‌های مشخص گذرانده شوند. البته قوانین هر دوره توسط آموزگار و دانشگاه میزبان آن دوره تعیین می شود که می توانیم در قسمت توضیحات هر دوره آن ها را مطالعه کنیم

ادامه مطلب
  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

سایت coursera دوره های آموزشی برگزار می کند که همه علاقمندان در سرتاسر جهان می توانند در آن شرکت کنند. این سایت با بهترین دانشگاههای دنیا در تعامل است از این رو دروس توسط اساتید برتر دانشگاهها تدریس می شود. دوره ها به صورت آنلاین همراه با ویدئو و...

سایت coursera دوره های آموزشی برگزار می کند که همه علاقمندان در سرتاسر جهان می توانند در آن شرکت کنند. این سایت با بهترین دانشگاههای دنیا در تعامل است از این رو دروس توسط اساتید برتر دانشگاهها تدریس می شود. دوره ها به صورت آنلاین همراه با ویدئو و متن در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. دانشجویان می توانند با یاد گیرندگان دیگر نیز بحث و گفتگو کنند. هر دوره بین 4 تا 6 هفته طول می کشد و هزینه شرکت در دوره بین 29 تا 99 دلار است. همچنین یادگیرندگان ملزم به انجام پروژه هایی هستند که در طول دوره برای آنها در نظر گرفته میشود. افرادی که بتوانند با موفقیت دوره مذکور را سپری کنند مدرک دوره را دریافت می کنند.

ادامه مطلب
  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

کورسِرا (Coursera) : یک شرکت فناوری آموزشی انتفاعی تأسیس‌شده توسط استادان علوم رایانه، اندرو اینگ و دافنی کالر از دانشگاه استنفورد است و در مانتین ویو، کالیفرنیا واقع است. این شرکت اخیراً ۱۶ میلیون سرمایه‌گذاری خطرپذیر دریافت کرده‌است. در ژانویه...

کورسِرا (Coursera) : یک شرکت فناوری آموزشی انتفاعی تأسیس‌شده توسط استادان علوم رایانه، اندرو اینگ و دافنی کالر از دانشگاه استنفورد است و در مانتین ویو، کالیفرنیا واقع است. این شرکت اخیراً ۱۶ میلیون سرمایه‌گذاری خطرپذیر دریافت کرده‌است. در ژانویه ۲۰۱۴ مرجع تنظیم مقررات آمریکا دانشگاه‌ها و شرکت‌های این کشور را از ارائه خدمات کلاس‌های آنلاین از جمله کلاسهای کورسرا را به دانشجویان ایرانی، کوبایی و سودانی منع کرده است.
کورسرا ماموریت خود را امکان دسترسی همه افراد به بهترین دوره های آموزشی در سراسر دنیا اعلام کرده است. این پلتفرم آموزشی بر مبنای بستر اینترنت با دانشگاه های برتر دنیا همکاری می کند و اساتید به تدریس دوره ها می پردازند. صد ها دانشگاه برتر با این وب سایت همکاری می کنند و دوره های آکادمیک مختلفی را ارائه می نمایند.

ادامه مطلب
  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

سایت Coursera بزرگ‌ترین سایت تولید محتواهای آموزشی رایگان و سردمدار پلتفرم‌های ارائه دهنده درس باز آنلاین بزرگ (massive open online courses) است. مؤسسات و دانشگاه های سرشناس مختلفی دانشگاه استنفورد، پرینستون، میشیگان و.. از سرتاسر دنیا در سایت...

سایت Coursera بزرگ‌ترین سایت تولید محتواهای آموزشی رایگان و سردمدار پلتفرم‌های ارائه دهنده درس باز آنلاین بزرگ (massive open online courses) است. مؤسسات و دانشگاه های سرشناس مختلفی دانشگاه استنفورد، پرینستون، میشیگان و.. از سرتاسر دنیا در سایت کورسرا جدید ترین و به روز ترین درس‌های خودشان را به صورت رایگان به اشتراک می‌گذرانند تا دانشجوها و علاقه مندان بتوانند به راحتی به این محتواها که شامل ویدئوها، پاورپوینت ها، زیرنویس و… هستند، دسترسی داشته باشند.

ادامه مطلب
  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

چه ابزارهای دیگری به جز Adobe Connect برای آموزش مجازی به صورت همزمان وجود دارد؟

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

نرم افزارهای زیر:
wizIQ
GROK WORX

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

zoom و skype

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

Moodle
Edmodo
Blackboard.
Skillsoft
Schoology
Docebo
Sakal
Eduneering
Mzinga
Epsilen
Cornerstone

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

skype
edmodo
schology

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

نیما ( نرم افزار یادگیری مجازی امیرکبیر)
• MeetingBurner
• Meetin.gs
• Jabbster
• Sync.in

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

از ابزارهای زیر نیز می توان یاد کرد:

adobe elearning suit 6

Webex

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

Webctو black board

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

رشته ای که آموزش می دهید یا به آن علاقه دارید، یک نمونه داخلی و یک نمونه خارجی آن را که به صورت آموزش مجازی از آن استفاده می شود را نام ببرید.

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

در سایت های زیر اموزش مجازی ریاضی (فارسی)انجام می شود:
www.epmath.ir
www.daneshmand.com
در سایت های زیر آموزش مجازی ریاضی (انگلیسی)انجام می شود
www.math.com
www.schoolyourself.org

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

در سایتهای زیر آموزش مجازی ریاضی ( فارسی ) صورت می پذیرد:

http://pishtazlms.ir
http://www.elearning.roshd.ir

در سایتهای زیر قادر به یافتن آموزشهای مجازی ریاضی به زبان انگلیسی می باشید:


https://ocw.mit.edu/courses/mathematics

در سایتهای زیر آموزش مجازی ریاضی ( فارسی ) صورت می پذیرد:

http://pishtazlms.ir
http://www.elearning.roshd.ir

در سایتهای زیر قادر به یافتن آموزشهای مجازی ریاضی به زبان انگلیسی می باشید:


https://ocw.mit.edu/courses/mathematics
https://www.khanacademy.org/math

ادامه مطلب
  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

سایتهای آموزش هنر داخلی:

http://iranelearn.com/

http://maversity.ir/

سایتهای آموزش هنر خارجی:

https://www.edx.org/

https://www.futurelearn.com/

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

در رابطه با آموزش زبان انگلیسی
qqenglish
موسسه مجازی تحلیلگران
EF English live
Open English

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

www.rangehonar.com آموزش مجازی نقاشی (سایت ایرانی)

arts-online.unizulu.ac.za (سایت های خارجی)
arts.cmb.ac.lk

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

سایتهای آموزش مجازی رشته کامپیوتر:
مجتمع آموزش آنلاین ‌کامپیوتر/آسان پی سیhttps://asanpc.com
آموزش آنلاین (آموزش مجازی)
Www.skyroom.ir
سایت خارجی:

Www.cecs.ucf.edu

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

1- داخلی: faradars.org و maktabkhoone.org
2- خارجی: alison.com

*** معرفی 10 دانشگاه مجازی با درس های رایگان :

1. UC Berkeley Webcasts : دانشگاه معروف برکلی در بخش علوم کامپیوتر مجموعه ای از دروس علوم کامپیوتر و محاسبات را به شما...

1- داخلی: faradars.org و maktabkhoone.org
2- خارجی: alison.com

*** معرفی 10 دانشگاه مجازی با درس های رایگان :

1. UC Berkeley Webcasts : دانشگاه معروف برکلی در بخش علوم کامپیوتر مجموعه ای از دروس علوم کامپیوتر و محاسبات را به شما آموزش می دهد و می توانید به سادگی ثبت نام کنید.
2. MIT OpenCourseWare : صدها ویدیو و آموزش دانشگاه MIT را به صورت رایگان از وب سایت دانشگاه نگاه کنید و آموزش های مختلف در زمینه مهندسی الکترونیک و کامپیوتر را تجربه کنید.
3. Stanford University : دانشگاه مشهور استنفورد هم مجموعه ای از دروس برنامه نویسی موبایل برای سیستم عامل های IOS و متدهای جریان برنامه نویسی در اختیار شما قرار می دهد.
4. The Open University : دانشگاهی در انگلستان که انواع دروس محاسباتی و کامپیوتر را آموزش می دهد.
5. University of Southern Queensland : این دانشگاه نیز در برنامه نویسی شیء گرا و C++ و ساختن Interactive Multimedia درس هایی را ارائه می دهد.
6. Princeton : این دانشگاه نیز با سایت معروف Coursera همکار می کند و آموزش های مجازی خود را در این سایت قرار می دهد.
7. School of Webcraft : بنیاد موزیلا هم مدرسه مجازی دارد که می تواند آموزش توسعه وب را به صورت مجازی برگزار کند.
8. University of Michigan : دانشگاه میشیگان کلاس های مجازی خود را در رشته های برنامه نویسی ، تاریخچه اینترنت و تکنولوژی و امنیت دارد.
9. Code School : مدرسه کد نویسی که برای علاقه مندان به Ruby on Rails درست شده است.
10. Wikiversity : مدرسه علوم کامپیوتر در مورد سیستم عامل های کامپیوتری و تکنیک های برنامه نویسی کلاس برگزار می کند.

ادامه مطلب
  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

در مورد آموزش های مجازی به صورت همزمان و غیرهمزمان در 5 خط توضیح دهید؟

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

در آموزش مجازی همزمان باید سر زمان معین استاد و دانشجویان حضور داشته یاشند وتعداد دانشجویان نهایتا 30 نفر می باشد
زیرا امکان مدیریت همزمان بیش از این تعداد برای استاد وجود ندارد
اما در اموزش غیر همزمان استاد مطالب را در جایی قرار می دهد ویا...

در آموزش مجازی همزمان باید سر زمان معین استاد و دانشجویان حضور داشته یاشند وتعداد دانشجویان نهایتا 30 نفر می باشد
زیرا امکان مدیریت همزمان بیش از این تعداد برای استاد وجود ندارد
اما در اموزش غیر همزمان استاد مطالب را در جایی قرار می دهد ویا لینک آن را می گذارد و دانشجویان هر وقت فرصت کردند مراجعه می کنند
بنابراین تعداد دانشجویان می تواند یک میلیون نفر هم باشد

ادامه مطلب
  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

غیرهمزمان:زمانی که استاد مطلب را درس میدهد ودانشجو مطلب را میگیرد یک تاخیرزمانی وجود دارددر حالیکه ا تباط الکترونیکی وجود دارداما بطورغیرهمزمان.در این روش افراد میتواننداز طریق ابزارهابا یکدیگر به تعاملبپردازند
همزمان:استاد و دانشجودر طول کلاس به...

غیرهمزمان:زمانی که استاد مطلب را درس میدهد ودانشجو مطلب را میگیرد یک تاخیرزمانی وجود دارددر حالیکه ا تباط الکترونیکی وجود دارداما بطورغیرهمزمان.در این روش افراد میتواننداز طریق ابزارهابا یکدیگر به تعاملبپردازند
همزمان:استاد و دانشجودر طول کلاس به صورت مجازی با یکدیگر ملاقات میکنند واز تمام فناوریها اعم از میکروفون و صوت و تصویر...ونیز فناوریهای بکاررفته در غیرهمزمان استفاده میشود

ادامه مطلب
  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

در آموزش مجازی همزمان، در زمان مشخصی کلاس درس برگزار می شود و استاد و شاگردان موظف به شرکت در کلاس در زمان تعیین شده هستند و مطالب نیز به طور مستقیم در اختیار شاگردان قرار می گیرد. تعداد شاگردان در این کلاس کمتر است چراکه ارائه مطالب و بحث...

در آموزش مجازی همزمان، در زمان مشخصی کلاس درس برگزار می شود و استاد و شاگردان موظف به شرکت در کلاس در زمان تعیین شده هستند و مطالب نیز به طور مستقیم در اختیار شاگردان قرار می گیرد. تعداد شاگردان در این کلاس کمتر است چراکه ارائه مطالب و بحث پیرامون آن باید در زمان محدود کلاس انجام شود.
در آموزش مجازی غیر همزمان، کلاس در زمان معینی تشکیل نمی شود. در این نوع از آموزش مطالب آموزشی در اختیار شاگردان قرار می گیرد و آنها با توجه به زمان خود برنامه ریزی می کنند و مطالب را مطالعه کرده و به صورت غیر مستقیم از مطالب آموزشی بهره میبرند. در این نوع از آموزش افراد می توانند پس از مطالعه مطالب آموزشی در زمان خاصی با شاگردان دیگر به بحث و تبادل نظر بپردازند. تعداد افراد در این کلاسها نیز برخلاف آموزش همزمان محدود نیست.

ادامه مطلب
  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

درآموزش «همزمان» اطلاعات به صورت همزمان بین افراد ردوبدل می شود. برای مثال، استاد و دانشجو در زمانی مشخص در کلاس حضور یافته و عمل تدریس و پرسش و پاسخ به طور همزمان صورت می پذیرد که در این کلاسها، تعداد افراد شرکت کننده محدود می باشد.
اما در آموزش...

درآموزش «همزمان» اطلاعات به صورت همزمان بین افراد ردوبدل می شود. برای مثال، استاد و دانشجو در زمانی مشخص در کلاس حضور یافته و عمل تدریس و پرسش و پاسخ به طور همزمان صورت می پذیرد که در این کلاسها، تعداد افراد شرکت کننده محدود می باشد.
اما در آموزش «غیر همزمان» تبادل اطلاعات به صورت آنی صورت نمی پذیرد و اغلب دروس به صورت فایل صوتی ، تصویری ، پی دی اف گذاشته شده و دانشجو می تواند در هر زمانی که خواست آنها را دریافت نموده و مطالعه نماید و سپس از طرق مختلف با همکلاسی های خود به تبادل نظر بپردازد و یا با هماهنگی استاد مربوطه در زمان خاصی رفع اشکال نموده و یا در آزمون انلاین شرکت نمایدکه در این حالت محدودیتی از نظر تعداد افراد شرکت کننده در کلاس وجود ندارد و چنین کلاسی می تواند چندین هزار و یا تا یک میلیون نفر را هم پوشش دهد.

ادامه مطلب
  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

درمورد آموزش هم زمان همانطورکه ازنام آن برمی آید آموزش با حضورهم زمان استاد ودانشجو معنا پیدامی کند ونیازمند هماهنگی بیشتری جهت ارتباط آسان وکارآمد بین این دو می باشداما درآموزش غیرهمزمان ارتباط به دلیل دسترسی همیشگی به کلاس موردنظر آسانتربوده...

درمورد آموزش هم زمان همانطورکه ازنام آن برمی آید آموزش با حضورهم زمان استاد ودانشجو معنا پیدامی کند ونیازمند هماهنگی بیشتری جهت ارتباط آسان وکارآمد بین این دو می باشداما درآموزش غیرهمزمان ارتباط به دلیل دسترسی همیشگی به کلاس موردنظر آسانتربوده کاربران ازآزادی عمل بیشتری برخوردارند وبه نظرمن درمقایسه با آموزش همزمان مفیدتر وکاربا آن راحت تراست همچنین درآموزش هم زمان الزاما محدودیت تعدادشرکت کنندگان درکلاس مطرح می شود اما درآموزش غیرهم زمان چنین محدودیت هایی وجود ندارداگرچه درآموزش هم زمان نیز دسترسی مستقیم به استاد درهنگام آموزش یک مزیت محسوب می شود.

ادامه مطلب
  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

Coursera
وب سایت آموزشی رایگانی است که دسترسی به انواع مختلف آموزش و کلاس های مجازی را برای تمام دنیا آسان کرده است، نزدیک به 15میلیون نفر در حال حاضر عضو این وب سایت هستند و در مقاطع مختلف و رشته ها و درس های مختلف مشغول آموزش و یادگیری...

Coursera
وب سایت آموزشی رایگانی است که دسترسی به انواع مختلف آموزش و کلاس های مجازی را برای تمام دنیا آسان کرده است، نزدیک به 15میلیون نفر در حال حاضر عضو این وب سایت هستند و در مقاطع مختلف و رشته ها و درس های مختلف مشغول آموزش و یادگیری هستند، 122 شریک تجاری مثل دانشگاه ها و موسسه های آموزشی هم با این سرویس مشهور همکاری می کنند.

با ثبت نام در این سایت و انتخاب درس مورد علاقه خود می توان در کلاس های مجازی شرکت کرد. این وب سایت دسترسی رایگان به آموزش های سطح بالا را به رایگان در اختیار تمام دنیا قرار داده است. در این وب سایت در دو حالت کلاس ها برگزار می شود یا به صورت آزاد یعنی زمانی که وقت داشته باشید و درس های خود را پیگیری کنید و یا به صورت محدود که کلاس ها از طریق وب سایت و با زمانبندی های مشخص برگزار می شود. در پایان دوره ها نیز مدرکی از طرف این سایت ارائه می شود .

ادامه مطلب
  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

در مدل همزمان نياز است که يادگيرنده و مدرس بطور هم زمان در فرآيند آموزش شرکت داشته باشند.مزيت اين روش اين است که تعامل دو طرفه بين مدرس و يادگيرنده در زمان واقعي و بدون تاخير انجام مي شود.تلويزيون‌هاي دو طرفه، تلنفرانس ها و گفتگوهاي (چت )...

در مدل همزمان نياز است که يادگيرنده و مدرس بطور هم زمان در فرآيند آموزش شرکت داشته باشند.مزيت اين روش اين است که تعامل دو طرفه بين مدرس و يادگيرنده در زمان واقعي و بدون تاخير انجام مي شود.تلويزيون‌هاي دو طرفه، تلنفرانس ها و گفتگوهاي (چت ) اينترنتي از اين قبيل اند.

در مدل غير همزمان نيازي به حضور يادگيران و اساتيد در يک زمان نيست و لازم نيست کـه يادگيران در يک مکان و يک زمان جمع شوند در اين روش يادگيران مي توانند زمان هاي آموزشي خود را تنظيم نمايند و با توجه به صورت کاري خود از لحاظ زماني مطالب درسي را جمع آوري کنند. از اين جهت آمـوزش غير همزمان انعطـاف بيشتري نسبت به آمـوزش همزمان دارد.از مزيت هاي ديگر آن مي توان به حق انتخاب از لحاظ مکاني و زماني براي يادگيرنده و فرصت هاي آموزشي دو طرفه براي تمام يادگيران اشاره نمود.

ادامه مطلب
  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

یادگیری الكترونیكی غیر همزمان
زمانی كه یاد دهنده محتوا را جمع آوری می كند ( انتقال محتوا) و یادگیرنده محتوا را به دست می آورد (دستیابی به محتوا) یك زمان تاخیری میان انتقال و دستیابی به محتوا وجود دارد به همین دلیل ارتباط الكترونیكی وجود دارد اما...

یادگیری الكترونیكی غیر همزمان
زمانی كه یاد دهنده محتوا را جمع آوری می كند ( انتقال محتوا) و یادگیرنده محتوا را به دست می آورد (دستیابی به محتوا) یك زمان تاخیری میان انتقال و دستیابی به محتوا وجود دارد به همین دلیل ارتباط الكترونیكی وجود دارد اما به طور غیر همزمان. در این روش افراد می توانند از طریق ابزارها و فناوری های گوناگون با یكدیگر به تعامل بپردازند. در این روش از فناوری هایی همچون پست الكترونیكی نیز استفاده می شود.

یادگیری الكترونیكی همزمان
در این روش كه یاددهنده و یادگیرنده در طول انتقال محتوا به صورت مجازی با یكدیگر ملاقات می كنند به همین دلیل حضور مجازی وجود دارد. هم چنین از تمامی فناوری ها اعم از صوت و تصویر زنده و پیام رسانی و سایر فناوری های به كار رفته در یادگیری الكترونیكی غیر همزمان استفاده می شود.

یادگیری الكترونیكی ترکیبی/دوگانه، غیرهمزمان
این نوع از یادگیری الكترونیكی تركیبی از یادگیری چهره به چهره و غیر هم زمان است. در این روش محتوا هم از طریق كلاس های حضوری بین یاد دهنده و یادگیرنده انتقال داده می شود و هم از طریق فناوری های یادگیری الكترونیكی زمانی كه افراد در یك مكان حضور فیزیكی ندارند. ارتباط الكترونیكی تنها در روش غیر همزمان این مدل وجود دارد و بر عكس آن كه حضور است یعنی حضور تنها در هنگامی كه انتقال اطلاعات به صورت چهره به چهره است وجود دارد.

یادگیری الكترونیكی ترکیبی/دوگانه،همزمان
این نوع یادگیری نیز تركیبی است اما با این تفاوت كه تركیبی از روش چهره به چهره و هم زمان است. در این روش یادگیرنده و یاد دهنده هم در كلاس های حضوری و هم در كلاس های مجازی با یكدیگر ملاقات دارند به همین دلیل حضور در تمام مدت انتقال و ارائه محتوا وجود دارد و ملاقات ها در زمانی یكسان و با مشاركت یادگیرنده و یاد دهنده به انجام می رسد. ارتباط الكترونیكی نیز به شكلی گسترده و همزمان مورد استفاده است.

ادامه مطلب
  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید
 1. فرشته صادقی

Coursera سرویسی است که در ابتدا با پشتیبانی دانشگاه Stanford راه اندازی شد و حالا پشتیبانی چندین دانشگاه معتبر را با خود دارد که علاوه بر Stanford باید اسامی Michigan، Princeton، Pennsylvania را نیز به لیست اضافه کرد که هر کدام از آن‌ها به نوبه...

Coursera سرویسی است که در ابتدا با پشتیبانی دانشگاه Stanford راه اندازی شد و حالا پشتیبانی چندین دانشگاه معتبر را با خود دارد که علاوه بر Stanford باید اسامی Michigan، Princeton، Pennsylvania را نیز به لیست اضافه کرد که هر کدام از آن‌ها به نوبه خود دانشگاه بزرگی هستند.تا کنون اکثر وب سایتهای آموزشی آنلاین تنها به ارائه course های محدودی از جمله علوم کامپیوتر، ریاضی و مهندسی می‌پرداختند، اما coursera هدفش رو ارائه اکثر courseهای دانشگاهی (100 course و بیشتر) با همکاری دانشگاه‌هایی مثل Johns Hopkins آمریکا، U of Edinburgh در اسکاتلند و در رشته‌های گوناگونی مثل؛ داروسازی، شعر و تاریخ و هنر و آموزش زیان های مختلف و....قرارداده است.
در سایت Coursera می‌توانید به دوره‌های بسیاری دسترسی داشته باشید که البته تاکنون بیشتر دوره‌ها در زمینه رشته کامپیوتر و نرم‌افزار است و به مرور زمان تکمیل می‌شوند. انتظار می‌رود که هر چند وقت یکبار دوره‌های جدیدی به سایت اضافه شوند تا دانشجویان بیشتری با گرایش‌ها و رشته‌های مختلف آموزش ببینند.
در Coursera هر هفته پیش از شروع کلاس‌ها ایمیلی ارسال خواهد شد تا شما را از شروع کلاس جدید مطلع سازد. شما هم به عنوان یک شاگرد، با رفتن به کلاس درس خود می‌توانید مطالب را به وسیله ویدئوها و ارائه‌های انجام شده فرا بگیرید.
موسسه کورسرا که در کالیفرنیا مستقر است، هشت میلیون دانشجو دارد و یکی از بزرگ‌ترین موسسات آزاد آموزش آنلاین در جهان است.

.

ادامه مطلب
  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید
 1. مرضیه عباسی

با تشکر از استاد گرامی و سرکار خانم مهندس باهری
خسته نباشید

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

بیشترین استفاده از کلاس های مجازی در چه زمینه ای است و به چه منظور از آن استفاده می شود؟

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

در آموزش مجازی، فارغ از موقعیت مکانی و زمانی، شخص قادر به دانش اندوزی است. از آموزش زبانهای گوناگون و یادگیری مسائل فنی و بازاریابی گرفته تا آشپزی و خیاطی، در این فضا قابل آموزش است.

با آموزش مجازی این فرصت فراهم می شود که علاوه بر کاهش هزینه...

در آموزش مجازی، فارغ از موقعیت مکانی و زمانی، شخص قادر به دانش اندوزی است. از آموزش زبانهای گوناگون و یادگیری مسائل فنی و بازاریابی گرفته تا آشپزی و خیاطی، در این فضا قابل آموزش است.

با آموزش مجازی این فرصت فراهم می شود که علاوه بر کاهش هزینه های آموزشی و صرفه جویی در وقت بتوان از تجارب اساتید ارزنده استفاده نمود.

ادامه مطلب
  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

بیشترین استفاده از کلاس مجازی در آموزش سازمانی می باشد. به منظور به روز کردن دانش و مهارت شغلی کارمندان

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

سلام
پاسخ این سوال رابه صورت صوتی درکانال تلگرام قراردادم.

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

امروزه در دانشگاههای معتبردنیا مانند استنفورد و آکسفورد و هاروارد رشته هایی مانند علوم رایانه ای و تحقیقات تاریخی بیشترین دانشجویان مجازی را آموزش میدهند. در ایران هم دانشگاههای تهران و اصفهان و برخی شعبات دانشگاه آزاد نیز چنین آموزشهابی را ارائه...

امروزه در دانشگاههای معتبردنیا مانند استنفورد و آکسفورد و هاروارد رشته هایی مانند علوم رایانه ای و تحقیقات تاریخی بیشترین دانشجویان مجازی را آموزش میدهند. در ایران هم دانشگاههای تهران و اصفهان و برخی شعبات دانشگاه آزاد نیز چنین آموزشهابی را ارائه میدهند که البته بیشتر شامل رشته های صرفا تئوری همچون روانشناسی و جامعه شناسی هستند

ادامه مطلب
  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

استفاده از کلاسهای مجازی در زمینه های سازمانی و مهارتی. وهنری .درسی و زبان...
زمانیکه افراد بخصوص در طول روز به علت مشغله کاری و نداشتن وقت نمی توانند بطور فیزیکی در کلاسها حضور پیدا کنند مخصوصا نیروهای سازمانی و اداری، میتو ان از آموزشهای...

استفاده از کلاسهای مجازی در زمینه های سازمانی و مهارتی. وهنری .درسی و زبان...
زمانیکه افراد بخصوص در طول روز به علت مشغله کاری و نداشتن وقت نمی توانند بطور فیزیکی در کلاسها حضور پیدا کنند مخصوصا نیروهای سازمانی و اداری، میتو ان از آموزشهای مجازی استفاده کرد آن هم از نوع غیرهمزمان و از این دسته میتوان به افراد خانه دار و دارای فرزند کوچک اشاره کرد
ونیز این کلاسها برای افرادی که بعد مسافت و دوری راه، امکان شرکت در دوره هایی برایشان میسر نیست مفید است

ادامه مطلب
  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

2 سایتی را که در آموزش مجازی موفق هستند را نام ببرید و علت موفقیت سایتی مثل coursera چیست؟

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

Courser , Khan Academy
از دلایل موفقیت سایتی مانند Coursera به موارد زیر می توان اشاره کرد:

1- تنوع محتوایی ( تعداد رشته های در بر گرفته شده توسط این سایت بسیار زیاد است) و کارایی بالا ( استفاده از آموزش بهترین اساتید از بهترین دانشگاههای دنیا)

Courser , Khan Academy
از دلایل موفقیت سایتی مانند Coursera به موارد زیر می توان اشاره کرد:

1- تنوع محتوایی ( تعداد رشته های در بر گرفته شده توسط این سایت بسیار زیاد است) و کارایی بالا ( استفاده از آموزش بهترین اساتید از بهترین دانشگاههای دنیا)

2- جذب مخاطبان تازه و حفظ بازدیدکنندگان قبلی ( با ارائه خدمات بیشتر ) و استفاده از نرم افزارهای کارآمد و داشتن مدیریت و برنامه ریزی فوق العاده

ادامه مطلب
  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

برخی از علل موفقیت عبارتند از :
استفاده از اساتید مجرب،محتوای مناسب ،جذب دانشجویان

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

• جذاب بودن موضوعهای یادگیری
• دسترسی آسان و ارزان
• استفاده از روشهای همزمان و غیر همزمان آموزش مجازی
• استفاده از قالبهای متنوع تعامل (نوشتاری، دیداری، شنیداری)
• بهره گیری از تیم آموزشی و فنی قوی
• استفاده طراحان از تجارب و داده های به دست...

• جذاب بودن موضوعهای یادگیری
• دسترسی آسان و ارزان
• استفاده از روشهای همزمان و غیر همزمان آموزش مجازی
• استفاده از قالبهای متنوع تعامل (نوشتاری، دیداری، شنیداری)
• بهره گیری از تیم آموزشی و فنی قوی
• استفاده طراحان از تجارب و داده های به دست آمده از دوره های برگزار شده قبلی
• ارائه تکالیف واقعی، متنوع و متناسب
• ایجاد حس مشارکت بین فراگیران در ارزیابی ها
• ارائه بازخورد های متنوع و اطمینان از درک مطلب توسط فراگیران

ادامه مطلب
  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

۱. دوره های تخصصی شرکت کامپیوتری مایکروسافت
https://education.microsoft.com
۲. دانشگاه MIT
نام طرح : Open space Course Ware
(OCW)
Https://ocw.mit.edu
3 سایت coursera
از علل موفقیت سایت آموزشی می تواند به موارد زیر اشاره کرد:
. به روز بودن مطالب

۱. دوره های تخصصی شرکت کامپیوتری مایکروسافت
https://education.microsoft.com
۲. دانشگاه MIT
نام طرح : Open space Course Ware
(OCW)
Https://ocw.mit.edu
3 سایت coursera
از علل موفقیت سایت آموزشی می تواند به موارد زیر اشاره کرد:
. به روز بودن مطالب
. تنوع موضوع و تامین نیاز مخاطب
.داشتن مدرسین مجرب
.داشتن یک مدیر کارآمد و دلسوز که عیوب سایت را رصد و برای رفع آنها تلاش میکند
. رضایت مخاطبین. داشتن تقویم ترمیک و سیلابس درسی
.و دسترسی آسان به سایت
. دسته بندی موضوعات و امکان جستجو
. غنی بودن مطالب سایت از لحاظ محتوا دارا بودن رفرنس و کتب مرجع
. داشتن اینترفیس قوی در سایت

ادامه مطلب
  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

یک استراتژی آموزشی موفق در آموزش مجازی بر چه اساس نوشته می شود؟

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

سلام
جواب این سوال رابه صورت صوتی در کانال تلگرام قراردادم.

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

دراستراتژی که در ارائه دروس مدنظر قرار گرفته می شود باید موارد زیر در نظرگرفته شوند:
1- سطح دانشجویان و میزان اطلاعات پیش فرض آنها از دروس ارائه شده و میزان علاقه آنان به یادگیری
2-میزان سرفصل و محتوای ارائه شده متناسب با این دانشجویان و مشخص...

دراستراتژی که در ارائه دروس مدنظر قرار گرفته می شود باید موارد زیر در نظرگرفته شوند:
1- سطح دانشجویان و میزان اطلاعات پیش فرض آنها از دروس ارائه شده و میزان علاقه آنان به یادگیری
2-میزان سرفصل و محتوای ارائه شده متناسب با این دانشجویان و مشخص نمودن تعداد جلسات مورد نیاز و اهداف هر جلسه و نحوه رسیدن به هدف موردنظر و نحوه اطمینان از یادگیری دانشجو ( که اینکار می تواند با دریافت پاسخهای مناسب از سمت دانشجو و یا حل تمرینات خواسته شده صورت پذیرد)
3- میزان زمان در نظر گرفته شده برای هر درس و ساعت ارائه درس مورد نظر
4- در نظر گرفتن امکانات موجود برای ارائه درس برای مثال استفاده از نرم افزار خاص ،....

ادامه مطلب
  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

توجه به اهداف دوره
هماهنگی مهارتها و دانش یاد گیرندگان
استفاده از بهترین منابع موجود
برنامه ریزی بر اساس طول دوره
خلاقیت در ایجاد انگیزه و همکاری یاد گیرندگان
مدیریت زمان

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

بر اساس میزان سرفصل،زمان در نظر گرفته شده برای آن درس،پیش زمینه دانشجویان در مورد آن درس و همچنین امکانات موجود یک استراتژی آموزشی موفق تنظیم می شود.

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

بنظر میرسد در تعیین استراتژی یک برنامه مجازی مهمترین مسئله ابتدا شناخت مخاطبین است و اینکه بر اساس چه هدفی میخواهند از این آموزش استفاده کنند. پس از آن امکانات موجود ،بودجه، زمان و سطح علمی دانشجویان ،سرفصل دروس و تعداد جلسات و غیره عوامل دیگری...

بنظر میرسد در تعیین استراتژی یک برنامه مجازی مهمترین مسئله ابتدا شناخت مخاطبین است و اینکه بر اساس چه هدفی میخواهند از این آموزش استفاده کنند. پس از آن امکانات موجود ،بودجه، زمان و سطح علمی دانشجویان ،سرفصل دروس و تعداد جلسات و غیره عوامل دیگری هستند که باید در راهبرد این استراتژی در نظر گرفته شوند.

ادامه مطلب
  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید

استراتژیک آموزشی موفق بایستی بر اساس هدفی که دارد متناسب با شرایط اقتصادی و نیازهای کشور یا دنیا باشد
.و شناخت مخاطبین و نیازهای آنها را شناخته و بر اساس رضایت مخاطبین آن را طراحی کند
. ومطالب آن به روز باشد وکه در این مورد داشتن یک تیم قوی لازم...

استراتژیک آموزشی موفق بایستی بر اساس هدفی که دارد متناسب با شرایط اقتصادی و نیازهای کشور یا دنیا باشد
.و شناخت مخاطبین و نیازهای آنها را شناخته و بر اساس رضایت مخاطبین آن را طراحی کند
. ومطالب آن به روز باشد وکه در این مورد داشتن یک تیم قوی لازم است
. داشتن یک مدیر خوب و فعال جهت رصد کردن مشکلات سایت و تلاش جهت رفع موانها
. داشتن تیم برنامه ریز قوی و منظم جهت ارئه مطالب

ادامه مطلب
  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید
نظری برای این مطلب ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

پیوست ها (0 / 1)
Share Your Location

مطالب مرتبط

چرا آموزش مجازی | مشاورین انفورماتیک بینا

گوگل...

چرا آموزش مجازی | مشاورین انفورماتیک بینا

بازاریابی شبکه های اجتماع

چرا آموزش مجازی | مشاورین انفورماتیک بینا

گوگل یوتیوب کودکان را رون

آدرس: تهران - خيابان ولیعصر (عج) - بالاتر از طالقانی - مركز كامپیوتر ايران -
طبقه دوم - واحد ٢١٩

تلفن: 88807724 - 021

تلفن: 4070200 - 0912

چرا آموزش مجازی | مشاورین انفورماتیک بینا
logo-samandehi

“مشاورین انفورماتیک بینا رایانه پژوهش در سال 1378 با هدف ایجاد یک مجموعه حرفه ای و کارامد در صنعت ICT کشور تأسیس گردید. مؤسسین شرکت همواره مهمترین مأموریت بینا را یاری رساندن به مشتریان در تصمیم گیری صحیح و انتخاب راه حل مناسب در حوزه ICT در نظر گرفتند. ما با مطالعات و تحقیقات مستمر و حساسیت به تغییرات اجتماعی اقتصادی همواره برنیازهای مشتریانمان تمرکز کرده ایم و با ایجاد بستری مناسب جهت بهره گیری از مجرب ترین مشاوران و کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات همواره در تلاش هستیم تا بهترین خدمات را با بالاترین کیفیت ارائه دهیم.