21 نکته کلیدی برای راه اندازی کسب و کار آنلاین

14

بازاریابی چیست؟؟!

بازاریابی چیست؟؟!

بسیاری از مردم در مورد اصطلاح بازاریابی اشتباه کرده، آن را معادل فروش و یا تبلیغات تجاری که باعث افزایش فروش می شود، می دانند.شاید برای بعضی عجیب باشد اگر به این واقعیت وقوف یابند که فروش بخش کوچکی از عملیات بازاریابی است. چنانچه کل بازاریابی را به کوه یخی تشبیه کنیم ، فروش بخش کوچک بالایی آن است و حدود 90 درصد مابقی در زیر آب مخفی است.فروش فقط جزیی از عملیات بازاریابی است و مهمترین آن نیست.
اگر مدیر بازاریابی نیازهای مشتریان را به درستی تشخیص دهد و بر اساس آنها ، کالاها را طراحی و تولید کند و همراه با آن ، قیمت گذاری و بسته بندی مناسب کالا را انجام دهد و نیز در  اجرای برنامه های توسعه فروش و توزیع کالا موفق باشد، فروش کار ساده ای خواهد بود و کالا به راحتی به فروش خواهد رسید.
در این مورد "پیتر دراکر"یکی از متفکرین بنام مدیریت که در بسیاری از زمینه های مدیریت سخن اساسی را بیان کرده بر این باور است که:"هدف بازاریابی ، فروش فراوان است . هدف این است که مشتری را شناخته و نیازهای او را درک نموده ، به طریقی که کالایا خدمت ، با نیازهای او منطبق گردد و کالای خود را به فروش برساند."
باید به این نکته توجه داشت که این بدان معنی نیست که فروش و تبلیغات وعملیات توسعه فروش هیچ اهمیتی ندارد و می توان از آنها صرفنظر نمود.بلکه بر عکس باید توجه داشت که آنها جزئی از یک نظام فراگیر برتر به نام "آمیخته بازار" می باشند.
آمیخته بازار عبارت است از مجموعه ای از ابزارهای مداخله در بازار که به گونه پیوسته به هم عمل می کنند و تاثیر لازم یا مورد نظر را در بازار می گذارند.(مواردی همچون محصول،قیمت،نحوه توزیع و روشهای ترویج)

بازاریابی اینترنتی چیست؟؟!

بازاریابی اینترنتی به فرایند جذب و حفظ مشتری از طریق اینترنت گفته می شود. در انجام این نوع از بازاریابی باید اهداف را مشخص کرد و سپس وب سایتی مناسب از جهات مختلف مانند نحوه طراحی و برنامه نویسی مطابق با این اهداف تهیه کرد. تعیین اهداف در انجام بازاریابی اینترنتی بسیار مهم هستند. از جمله این اهداف می توان ترغیب بازدید کنندگان از وب سایت به تماس تلفنی و سفارش محصول ، دانلود کاتالوگ شرکت ، دانلود نسخه رایگان یک نرم افزار ، عضویت در وب سایت و … اشاره کرد.

انواع راه های بازاریابی اینترنتی

 • راه‌اندازی پایگاه اینترنتی
 • ارسال نامه الکترونیکی
 • ایجاد کلوب مشتریان
 • درج آگهی رایگان تبلیغاتی در آگهی نامه‌های اینترنتی استفاده از دامنه‌های مفید نمونه دامین
 • ایجاد نمایشگاه الکترونیکی
 • راه‌اندازی فروشگاه الکترونیکی

لطفا برای مشاوره خصوصی از طریق لینک زیر اقدام کنید

مشاوره خصوصی

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • در پنج خط دیجیتال مارکتینگ را توضیح دهید !
  چرا باید از دیجیتال مارکتینگ استفاده کنیم ؟

 • فاطمه میرزایی

  نوعی از تبلیغات است که به دلیل ارزانی، ماندگاری زیاد و فراگیر بودن آن همزمان با رشد ابزارهای اطلاع‌رسانی و روابط عمومی جایگاه خاصی را در بین تبلیغاتچی‌ها باز کرده است.
  شبانه‌روزی و بی وقفه بودن آن و قابلیت ایجاد تغییرات بصورت به روز باعث شده این نوع تبلیغات به خصوص زمانی که شرکت‌ها از لحاظ منابع مالی با مشکلات مواجه هستند کاملاً پُر رنگ‌تر می‌شود.

 • آیا صرف داشتن یک وب سایت فروشگاهی میتوان به سود رسید ؟
  چه کارهای دیگری نیاز است که انجام شود ؟
  چند نمونه مثال بزنید

 • فاطمه میرزایی

  باید بازدیدکننده های سایت راافزایش بدیم تابه تبع اون بتونیم از تبلیغات گذاشتن درسایت هم به درامدبرسیم

 • فاطمه میرزایی

  تمام درآمدی که سایت ها درمی اورند فقط از تبلیغ است؟برخی ازسایت ها هستند که تبلیغ ندارند یاتبلیغ کمی دارنداما محتوای زیادی دارند.

 • این نکته کاملا واضح است که درآمد هر سایتی ا زمنبع یا منابع مشخصی به صورت کاملا متفاوت تامین میشود و اینکه چرا یک سایت حتی بدون داشتن تبلیغات هم رشد میکند و به زندگی خود ادامه میدهد
  نیاز به بررسی موضوعی هر یک ازآنها دارد اگر سوال خود را با ذکر مثال مطرح منید شاید این موضوع قابل شرح تر باشد
  برای مثال سایت ویکیپدیا
  به نظر شما از چه طریقی کسب در آمد دارد ؟