21 نکته کلیدی برای راه اندازی کسب و کار آنلاین

12

ترافیک سایت چیست؟

شاید در بسیاری از وبلاگها و وب سایت ها خوانده باشید که ترافیک وب سایت به معنی تعداد بازدید از یک سایت است . اگر چه ترافیک یک سایت رابطه مستقیمی با تعداد بازدید از آن سایت دارد و افزایش بازدید منجر به افزایش ترافیک خواهد شد ولی مطمئنا به معنی تعداد بازدید از یک سایت نیست.

ترافیک وب سایت عبارت است از مقدار اطلاعات تبادل شده بین سایت و کاربر که در اینجا کاربر همان بازدید کننده سایت است .

متن ، تصویر ، ویدئو ، فایل و ... که در یک صفحه وب نمایش داده میشود اطلاعات ( Data ) را تشکیل میدهد . بنابراین ممکن است که سایت الف تعداد بازدید بیشتری از سایت ب داشته باشد و در عین حال ترافیک کمتری نسبت به سایت ب داشته باشد . برای روشن شدن هر چه بهتر این موضوع به مثال زیر توجه کنید :

 • روز شنبه تعداد 800 اتومبیل شخصی از خیابان A عبور کردند و این درحالی بود که شاهد ترافیک روانی بودیم .
 • روز شنبه تعداد 500 کامیون از خیابان A عبور کردند که باعث ایجاد ترافیک سنگینی شد .

در بخش (1) اگر چه تعداد اتومبیل های بیشتری از خیابان عبور کردند ولی شاهد ترافیک بالایی نبوده ایم و در قسمت (2) هر چند تعداد کامیونهای عبوری کمتر از مورد (1) بود ولی باعث ترافیک سنگینی شد . در مورد ترافیک سایت هم وضعیت به همین منوال است . یعنی اگر دریک صفحه از محتوی سنگین نظیر تصاویر و ویدئو و ... با حجم بالایی استفاده کنیم در یک بازدید نسبت به صفحه ای که از محتوی سبک تری استفاده کرده است ترافیک بیشتری خواهیم داشت . اما نکته به همین جا ختم نمیشود . در بسیاری از سایتها کاربران امکان آپلود کردن تصاویر ، ویدئو و ... را دارند . آپلود کردن هم به افزایش ترافیک یک سایت کمک میکند . نتیجه اینکه ممکن است سایت شما ترافیک بالایی داشته باشد اما بازدید کننده زیادی نداشته باشد .

مهم است که وب سایت شما دارای ترافیک باشد . این یک محیط غیر حساس ایجاد میکند برای داشتن یک وب سایت که بیش از همه مفید است و در جهان کسی در مورد آن چیزی نمی داند . این مقاله 10 روش کم هزینه برای ایجاد ترافیک در وب سایت شما معرفی میکند . لذت ببرید.

لطفا برای مشاوره خصوصی از طریق لینک زیر اقدام کنید

مشاوره خصوصی

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بارگذاری نظرات قدیمی تر
 • یک از معتبرترین منابعی که ما را از ترانیک سایت مطلع میسازد سایت ALEXA است
  لطفا سایت را مطالعه بفرمایید
  سوالات خود را از همین طریق ارسال نمایید

 • Daily Pageviews per Visitor در سایت ALEXA چه مفهومی را به ما میرساند ؟

 • فاطمه میرزایی

  بازدیدروزانه ازسایت؟؟بازم مطمین نیستم

 • لطفا توضیح دهید منظور از Bounce Rate در سایت ALEXA چیست ؟

 • فاطمه میرزایی

  ضریب بازگشت یا درصد خروج یا نرخ پرش به معنی تعداد کاربرانی است که پس از ورود به سایت شما بدون مشاهده هیچ صفحه دیگری از آن خارج میشوند. ضریب بازگشت Bounce Rate به میزان حضور آنها در صفحه شما بستگی نداشته و معیاری برای سنجش جذابیت سایت شما از دید بازدیدکنندگان است.
  تعیین موفقیت یک سایت برای جذب بازدیدکننده معمولا براساس تعداد بازدیدکننده یکتا در روز سنجیده میشود. در مراحل ابتدایی شروع به کار و در چند ماه نخست استناد به این آمار میتواند تا حدی میزان نفوذ شما در اینترنت و عملکرد بخش بازاریابی را مورد ارزیابی قرار دهد، ولی در ادامه کار حفظ کاربرانی که به سایت شما وارد میشوند و تبدیل آنها به مشتری نهایی اهمیت ویژه ای خواهد داشت.

 • f.nasiri

  یعنی بازدید کننده های که یک صفحه را میبینند و خارج میشوند، تقسیم بر تعداد همه بازدید کننده ها. این عدد درصدی تقریبی توسط گوگل آنالیتیک و الکسا نیز در اختیار ما قرار می گیردهر چه این عدد کوچکتر باشد ، نشان میدهد که وبسایت ما بیشتر مورد علاقه ویزیتور ها قرار گرفته است و آن ها یک بازدید دیگر از وبسایت ما داشته اند .

 • فاطمه میرزایی

  web analytic رو توضیح بیشتر میدیدراجبش؟

 • یکی از معبرترین سیستم های آمار دهی سایت ، که آمار مهمی ازجمله تعدادبازدید کنندگان را در اختیار مدیر سایت قرار میدهد google analytics است
  لطفا در این مورد مطالعه کنید
  و سوالات خود را ارسال نمایید

 • فاطمه میرزایی

  ازچه سایتی میتونیم ؟آماردقیق مثل اینکه ازچه شهرهایی ازسایت مابازدیدشده یاچه موضوع هایی بیشترین سرچ را داشتن بااطلاع بشیم؟ سایتی که این آمار را به عموم نشون بده نه فقط مدیرسایت

 • پیشنهاد میشود مطلب مربوط به آشنایی با googletrends در لینک http://www.binacity.com/online-business/123-google-future.html را مشاهده بفرمایید
  و حتما این سایت را به عنوان یک ابزار مهم کاری استفاده کنید