21 نکته کلیدی برای راه اندازی کسب و کار آنلاین

06

چگونه یک سایت را طراحی کنیم؟؟

CMS

CMS یک برنامه نرم افزاری روی سرور است که به مدیر سایت اجازه می‌دهد تا محتوای سایت را بدون نیاز به طراحی دوباره سایت، تغییر دهد. در واقع طراح اولیه سایت، یک بار سیستم محتوا را طراحی می‌کند و تعدادی قالب آماده برای صفحات طراحی کرده و آن را روی سایت شما نصب می‌کند. و حال شما به راحتی می‌توانید صفحات دیگری را به آن کم یا اضافه یا ویرایش کنید.

HTML

عبارت HTML ( اچ تی ام ال ) مخفف Hyper Text Markup Language به معنی زبان نشانه گذاری فوق متن است. Html زبان استاندارد طراحی صفحات وب است و کليه کدهای صفحه اعم از طرف سرور و طرف مشتری در نهايت به کدهای HTML تبديل شده و توسط مرورگر نمايش داده می شوند.

به عبارت دیگر مرورگر ها هیچکدام از کدها و کنترل های سمت سرور همچون کدهای asp و php را نمیشناسند و کد قابل فهم برای آنها اچ تی ام ال می باشد.

کامپایلر های زبان های برنامه نویسی سروری در نهایت کد های خود را برای نمایش به کد اچ تی ام ال تبدیل میکنند و برای مرورگر میفرستند تا به کاربران نمایش داده شود.

HTML یک زبان نشانه گذاری است ، به اين معنی که بخش های مختلف توسط اجزايی به نام تگ از هم جدا شده ، که هر کدام دارای کاربرد و خواص مربوط خود هستند . اين تگ ها به مرورگر اعلام می کنند که هر بخش از صفحه چه نوع عنصری است و بايد به چه صورت نمايش داده شود .

لطفا برای مشاوره خصوصی از طریق لینک زیر اقدام کنید

مشاوره خصوصی

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بارگذاری نظرات قدیمی تر
 • این اپلیکیشن wappalyzer دقیقا چه کاری را انجام میدهد ؟
  و چگونه نصب میشود

 • 5 دلیل انتخاب OPEN SOURCE CMS را نام ببرید ؟

 • فاطمه میرزایی

  √ سایت و مدیریت محتوا
  √ نظرسنجی های تعاملی
  √ خبرنامه و تحلیلهای مطبوعاتی
  √ تقویم رویدادها
  √ مدیریت و به اشتراک گذاری فایلها
  √ قابلیتهای جستجوی جامع
  √ ثبت نام کاربر
  √ امنیت
  √ مدیریت همکاریها
  √ امکانات خودکار بهینه سازی موتور جستجو (SEO)
  √ خودآموز با کاربری آسان ویرایشگر بصری
  √ نسخه سازی و مرمت خودکار محتوا
  √ مدیریت تصاویر

 • بله تمام این قابلیت ها برای یک CMS صحیح است
  اما
  چرا از opensource استفاده کنیم ؟

 • فاطمه میرزایی

  سایت arambook.ir یک سایت فروشگاهی باwordpress

 • فاطمه میرزایی

  درویدیو وورد پرس , ازویژگی های وورد پرس اینکه رایگان هست.قابلیت تغییرمحتوای زیادی دارد.کلی برنامه مختلف هم میتونیم بهش اضافه کنیم+نیازی به یادگیری زبان html نداریم

 • فاطمه میرزایی

  واینکه رایگان واستفاده آسان دارد

 • با استفاده از ابزار wappalyzer لطفا پنج نمونه سایت اجرا شده با OPEN SOURCE CMS را نام ببرید

 • f.nasiri

  wordpress.org
  css-tricks.com
  codex.wordpress.org
  api.jquery.com
  sitepoint.com

 • فاطمه میرزایی

  Adobe Dreamweaver نرم‌افزار قدرتمند و غنی است که اکثر طراحان برای طراحی‌های وب خود از آن استفاده می‌کنند. با Dreamweaver می‌توانید به سادگی اقدام به نوشتن کدها و تگ‌های مد نظر خود نمایید، همچنین محیط ویرایشگر فوق حرفه‌ای این برنامه با تفکیک کردن کدهای مختلف، کد نویسی را برای شما آسان می‌نماید. اگر تا پیش از این برای مشاهده آنچه ساخته‌اید فایل را آپلود کرده و یا بر روی لوکال قرار می‌دادید اکنون تنها با یک کلیک امکان دیدن نتیجه کار برایتان فراهم شده است. Adobe Dreamweaver CS6 علاوه بر پشتیبانی از تگ‌های HTML 5 و CSS 3 امکان ویرایش و استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی تحت وب نظیر PHP، ASP، ASP.NET، JSP و ... را در اختیار شما می‌گذارد و شما می‌توانید با استفاده از این نرم‌افزار به خلق وب سایت‌های حرفه‌ای بپردازید.