21 نکته کلیدی برای راه اندازی کسب و کار آنلاین

04

هاست چیست؟؟!

وب هاستینگ همان چیزی است که وقتی می خواهید وب سایت تان روی شبکه بین المللی (اینترنت) برای همه قابل دیدن باشد به آن نیاز دارید. به زبان ساده، وب سایت شما باید روی یک سرویس دهنده میزبان قرار گیرد. کامپیوتر شخصی شما هم می تواند به صورت یک سرویس دهنده میزبان تنظیم و راه اندازی شود اما اگر قصدتان جذب ترافیک یا «بازدید کننده» زیاد برای سایت تان است، این کار زیاد عاقلانه به نظر نمی رسد برای اینکه وب سایت شما در اینترنت در دسترس باشد لازم است کامپیوترشما همیشه روشن و به اینترنت متصل باشد؛ به محض خاموش شدن کامپیوتر دیگر کسی سایت شما را نمی بیند. از طرف دیگر اگر با نرم افزارهای راه اندازی سرور آشنا نباشید، این کار می تواند برای شما پیچیده باشد در نتیجه اصلاح اشکالات و خرابی های احتمالی سرورتان وقت و انرژی زیادی می خواهد .

چرا ما به یک وبسایت نیاز داریم؟؟!

به همین دلایل تمام شرکت ها، ارگان ها و حتی افراد شخصی که نیاز به وب سایت دارند برای میزبانی سایت شان به سراغ شرکت های ارائه دهنده خدمات میزبانی می روند. در چنین شرکت هایی سرورهای آنها غالباً در خارج از ایران و در معروف ترین و مجهزترین Datacenterهای دنیا قرار دارد جایی که به صورت ۲۴ ساعته برق به سرورها متصل است و اینترنت قطعی ندارد و برای مواقع اضطراری تمهیداتی اندیشیده شده است.

شما به عنوان مشتری به فضای کوچکی از این سرورها دسترسی دارید که با داشتن فضایی هرچند کوچک و کم حجم به یک تیم از متخصصان اینترنت برای نگهداری وب سایت تان متصل خواهید بود که در طول ۲۴ ساعت می کوشند که این سرویس متوقف نشود.

چرا ما به یک وبسایت نیاز داریم؟؟!

در اکثر موارد، یک سرور میزبان وب فضای Hard خود را به فضاهای کوچک تری تقسیم کرده و آن را با هزینه کمتر در اختیار افراد مختلف قرار می دهد در این حالت از چندین سایت تا چند صد سایت از سرور میزبان به صورت مشترک استفاده می کنند.

برای سایت های مهم یا با حجم اطلاعات بالا، سرورهای اختصاصی از نظر امنیتی و پایداری سرویس ها به هیچ وجه قابل مقایسه با سرور های مشترک نیستند. هر سرویس عمومی و اضافی نصب شده روی سرورهای مشترک و هر سایت دیگر روی آن سرور می تواند یک کانال ورودی برای هکرها باشد. همچنین حجم و انبوه درخواست ها روی سرور پایداری و سرعت آن را قطعاً کاهش خواهد داد. از طرف دیگر این نکته که سرورهای میزبان شما در چه مرکز داده ای و در کدام کشور واقع شده و فراهم شدن شرایط امکانات این مرکز داده از نظر پهنای باند، امکانات امنیتی، استحکام بنای فیزیکی، پیش بینی شرایط بحرانی مانند قطعی برق، آتش سوزی، زلزله و... تا چه میزان است از شاخص های مهمی برای تصمیم گیری جهت انتخاب یک سرویس دهنده خدمات میزبانی وب است.

چرا ما به یک وبسایت نیاز داریم؟؟!

لطفا برای مشاوره خصوصی از طریق لینک زیر اقدام کنید

مشاوره خصوصی

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • میتونید در یک خط خیلی ساده هاست را تعریف کنید ؟

 • Maryam Bampoori

  فضایی برای ذخیره سازی صفحات سایت ما که از این طریق هر فرد متصل به اینترنت میتونه سایت ما رو مشاهده کنه.

 • به نظر شما آیا میتوان از کامپیوتر خانگی به عنوان یک هاست استفاده کرد ؟

 • Maryam Bampoori

  در صورتی که کامپیوتر به صورت شبانه روزی روشن باشد، تهویه مکان مناسب باشد، امنیت لحاظ شده باشد، دسترسی به اینترنت دائم باشد، تدبیری برای قطع ناگهانی برق معین شده باشد، با سرویس های مربوطه آشنا باشیم و ... بله ! می شه.
  اما توی خونه هیچکدوم از این موارد رو ما نمی تونیم رعایت کنیم و اصلا غیر منطقی هست که این همه به خودمون برای چیزی زحمت بدیم که راه ساده تری براش هست.
  شرکت های که هاست ارائه میدن به راحتی همه ی اون موارد رو برای ما فراهم می کنند و نگرانی و دغدغه های ما رو به حداقل میرسونن.

 • kamali

  هاست در واقع همان فضایی در اینترنت هست که وبسایت از طریق ان در اینترنت برای همگان قبل بازدید میشود

 • آیا این تعریف صحیح است ؟
  هاست بخشی از فضای هارد یک کامپیوتر متصل به اینترنت است

 • فاطمه میرزایی

  فضایی روکه وب سایت شماقراره داشته باشه باید از یه سایت میزبان گرفته بشه/ماهرچیزی رو که آپلود میکنیم دراین فضایی است که از سایت میزبان گرفتیم

 • Behdani

  آیا سرورهای بین المللی وجود دارد که تضمینی برای ارایه تجارتهایی باشدکه قابل سرقت واستفاده برای دیگران است ؟ بعنوان مثال در مورد ایده های و خلق آثارهنری که به راحتی خیلی ها آنها را از سایتها وفضاهای مجازی بسرقت می برند و در حقیقت دزدی ایده اتفاق میفتد.

 • Behdani

  وب هاستینگ ها را برچه اساسی باید انتخاب کرد ؟ ایا طبقه بندی خاصی دارند؟ هزینه پرداختی به آنها به چه صورت است؟

 • dashte bozorgo

  میشه گفت هاست فضایی هست که به ما کمک میکنه وب سایتمون رو واسه کسایی که تو فضایه مجازی هستن ب اشتراک بزاریم