21 نکته کلیدی برای راه اندازی کسب و کار آنلاین

03

7 عامل تاثیر گذار در انتخاب دامنه

۷ عامل تاثیر گذار سئو در انتخاب دامنه

در صورتی که می خواهید وب سایتی هدفمند راه اندازی کنید و بهینه سازی و کسب رتبه در موتور های جستجوگر برای شما اهمیت دارد ، می بایست از ابتدای کار موارد تاثیر گذار را بدانید و آنها را در تصمیم گیری های خود لحاظ کنید .

در این بخش به بررسی برخی از موارد سئو در انتخاب دامنه وب سایت می پردازیم که باید پیش از طراحی سایت و خرید دامنه به تاثیر آنها توجه نمود.

۱.سن دامنهبه عنوان یکی از عوامل موثر در کسب رتبه و رنکینگ شناخته شده است ، ولی تاثیر بالایی در رتبه ها ندارد.

۲. استفاده از کلمه ی کلیدی در دامنه اصلی ضروری نیست ، به عنوان مزیت شناخته می شود و مرتبط بودن زمینه ی کاری سایت را ثابت می کند.

۳.آغاز دامین با کلمه کلیدی : دامنه ای که با کلمه کلیدی آغاز شود از قدرت بیشتری نسبت به سایت هایی بدون کلمه کلیدی در دامنه ( و یا در اواسط و آخر دامنه ) برخوردار است.

۳.مدت زمان تمدید دامنه : با توجه به اینکه دامنه های سوری معمولا برای مدت یک سال (حداقل زمان) خریداری می شوند دامنه هایی که برای مدت زمان بیشتری تمدید شده اند از اعتبار بیشتری برخوردارند ( فعالیت آنها جدی پیش بینی میشود)

۴.استفاده از کلمه کلیدی در ساب دامین  : بر اساس تحقیقات و بررسی های وب سایت Moz.com در سال ۲۰۱۱ به این نتیجه رسیدند که دامنه هایی که از کلمه کلیدی در ساب دامین خود استفاده کرده اند رتبه های بهتری نسبت به سایرین کسب کرده اند.

۵.Whois عمومی و خصوصی (مخفی) : بر اساس گفته ی Matt Cutts :

    زمانی که Whois سایتی را بررسی می کنیم و آن وب سایت Whois دامنه خود را غیر فعال و مخفی کرده است ، برای ما این یک مسئله ی غیر عادی می باشد ، البته این مسئله به تنهایی مشکلی ایجاد نمی کند ولی اگر چند فاکتور مشابه و مربوط مسئله دار باشد متوجه می شویم که با یک وبمستر غیر عادی مواجه هستیم !

۶.مالک دامنه جریمه شده : در صورتی که گوگل مالک دامنه شما را به عنوان یک اسپمر شناسایی کرده باشد در مورد فعالیت های شما حساس خواهد شد.

۷. TLD پسوند دامنه کشور : در صورتی که از پسوند مختص کشور خود استفاده کنید در کشور خود راحت از رقبا رتبه کسب خواهید کرد ، ولی برای کسب رتبه های جهانی محدودیت هایی خواهید داشت.

لطفا برای مشاوره خصوصی از طریق لینک زیر اقدام کنید

مشاوره خصوصی

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بارگذاری نظرات قدیمی تر
 • میتونید با ذکر یک مثال بیشتر توضیح دهید ؟
  برای شخصی که کار خدمات و تاسسیات انجام میدهد به نظر شما کدام دامنه مناسب است ؟

 • فاطمه میرزایی

  ir & com به نظرم خیلی رایجه تواین زمینه درایران

 • فاطمه میرزایی

  خیلی مهمه که اسم دامنه مناسب ومرتبط باکارماباشد.ازحروف ساده وبین3تا5حرف باشد.این حروف توی کیبرد نزدیک هم باشند بهتره .اسمی رابایدانتخاب کنیم که مردم به راحتی به خاطر بسپارند.+مردم بیشترباپسوندcomسرچ میکنند تا bizو...+برای اینکه درصفحه اول جستجوقراربگیریدبهتره که سم دامنه کاملا مرتبط با کسب وکارشماباشد.اگرکسب وکارشما محلی است ودرایران فقط فعالیت دارید بهتره ازپسوند ir استفاده کنید.

 • Behdani

  لطفا در مورد سن دامنه . کلمه کلیدی توضیح بیشتری بدین . واینکه ما از کدوم قسمت سایت میتونیم به همه مطالب گفته شده دسترسی داشته باشیم یعنی بررسی سن دامنه؟whoise عمومی و خصوصی؟ مالک دامنه جریمه دارشده ؟ و....

 • شما با مراجعه به آدرس panel.binacity.com میتونید نام دامنه مورد نظر را بررسی کنید ، دامنه را سفارش دهید و ثبت کنید ، همچنین سابقه آن را از طرق کلیک بر روی whois بررسی کنید
  همچنین برای دریافت اطلاعات دقیق تری از دامین های ثبت شده میتوایند به سایت domaintools مراجعه بفرمایید

 • maryam Bampoori

  من مدتی به این فکر می کردم که بهتره اسمی برای دامنه م انتخاب کنم که فرد رو برای دونستن معنیش کنجکاو کنه. مثلا کلمه ای مثل katokar که کسی معنیشو نمیدونه چون یه کلمه محلیه.
  از طرفی هم با خودم فکر می کنم که این دست از اسامی عجیب و نامانوس حوصله مخاطب رو سر می بره و زحمت حفظ کردنش رو به خودش نمیده.
  نظر شما چیه؟ حتما اسم معنی ای داشته باشه که همه باهاش آشنا باشن یا میشه که اسامی عجیب ولی در عوض کوتاه بزاریم؟
  به نظر شما مخاطب امروزی اصلا حوصله کنجکاو شدن برای دونستن معنی اسم سایت رو داره یا سریع رد میشه؟؟!!

 • فاطمه میرزایی

  به نظرمن که خودم یک کاربرهستم اسم های اینطوری میتونه جالب باشه فقط برای کسایی که تواین زمینه فعالیت دارن امابقیه مثل من همت نمیکنیم بخوایم کنجکاوی کنیم درباره مسایلی که مهم نیست.بخصوص که توی فضای مجازی نامحدود اطلاعات جالب وجدید هست

 • پیشنهاد میشود
  ترجیحا از راحتترین نام برای نام دامنه استفاده کنید !
  حتی اعداد هم راحتتر هستند !
  و دقت کنید از لحاظ املایی به صورت فینگیلیش راحت قابل حفظ کردن باشد !
  متشکرم

 • fateme dashte bozorgi

  خب ادما متفاوت هستن ی سری براشون مهمه که معنی اون کلمه چیه ی سری هم فقط دنبال چیزی که بش نیاز دارن میگردن و میگذرن

 • محمد رجبی

  به نظر من انتخواب نام دامنه بیش از سه کلمه باشد و از حروفی که در زبانهای مختلف خیلی تفاوت در تلفظ نداشته باشند انتخواب شود.